Hei!
Osaako joku kertoa onko hurrikaani- vaara kesä-elokuulla Dominikaanisessa tasavallassa? Silloin suunnittelen sinne matkaa..entäs muuten sää silloin?
Osaako joku kertoa onko hurrikaani- vaara kesä-elokuulla Dominikaanisessa tasavallassa? Silloin suunnittelen sinne matkaa..entäs muuten sää silloin?
Vastaukset 9
Vanhimmat
hurrikaani aika dominikaanisessa on kesäkuusta marraskuuhun.
Kiitos! niin mä pahoin pelkäsinkin...uskaltaakohan sinne sit ollenkaan mennä tuona aikana..?
Joo.. se on vähän tuuristaki kiinni.. ja riippuu minnepäin oot menossa.. karibian puolella on aina pahemmat noi myrskyt ku atlantin puolella.
mut varaudu siihen et tohon aikaan on tosi kuuma.
mä olin viime vuonna syys-lokakuussa.. ja sillonki oli ihan tuskasen kuuma.. mä aion kyllä tänä vuonna mennä syksyllä kans.. hurrikaanikausi tai ei :P
Oletko menossa yksin vai ?? Mä en varmaan saa kaveria mukaan..olen miettinyt menemistä sinne kyllä marraskuulla tai joulukuulla..kun silloin on pakettimatkoja. Kerro joku halpa ja hyvä hotelli Puerto Platasta? Cabareten alue kiinnostaa myös!!
joo mä meen yksin.. tai no aion majottuu yhen paikallisen kaverin luona varmaanki..
puerto platan sosuassa mä eniten oon ollu.. ja jos sinne meet ni club residencial on kyl paras hotelli niistä.. aurinkomatkat tekee sinne pakettimatkoja.. ja jos haluut ihan all inclusive hotelliin ni gran ventana beach resortista oon kuullu vaan hyvää..
cabarete on kans kiva paikka varsinki nuorille.. mut niistä hotelleista en niin tiedä ku en oo niissä ollu..
mä oon ollu siinä club recidencialissa. minusta all inclusive olis paras, koska ei tartte tehdä ite ruokaa. olisko mahdollista vaihtaa s-postiosoitteita..? vois siellä jutella lisää!
mulle voit laittaa s-postii [email protected].. :)
Laitoin sulle s-postia! tarvittais kaverin kanssa vähän infoa joltain, joka on ollut siellä aikaisemmin :)!
ei tarvitse pelätä. Hurrikaanit domin pohjoispuolella vastaavat lähinnä suomalaista kunnon syysmyrskyä. Paljon sadetta ja kova tuuli. Hurrikaani/trooppinen myrsky on vuorokaudessa ohi. Kunhan pysyttelee sisätiloissa ei ole mitään hätää.