kauris

Minulla on kaksi lasta Johanna 6v. ja Johannes 4v. ja nyt syntyi poika ja ajattelin antaa nimeksi Jonathan. Onko teidän mielestä liian samanlaiset.
3200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hassu tuo h-kirjain välissä suomalaisen nimessä. Minusta parempi olisi Joonatan. Kivasti sopisi sisarusten nimien kanssa.

Äänestä

Paljon parempi olisi Joonatan suomalaisittain.

Äänestä

Onhan ne samaan suuntaan,mutta laita Joonas tai Joonatan ilman h.ta ,muuten sopivat yhteen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liian samanlaiset? kirjoitti:

Minulla on kaksi lasta Johanna 6v. ja Johannes 4v. ja nyt syntyi poika ja ajattelin antaa nimeksi Jonathan. Onko teidän mielestä liian samanlaiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu