kylä oli taas nopia poisto kun aiheesta meinattiin käydä keskusteleen. huomaa että täällä ei saa keskustella rakentavasti asioista. käsittelemällä asioita voisimme joskus olla parempia ihmisiä.
Vendetta
on sama kuin verikosto
11608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
vendettoloista vaan rikoksien keräämistä palstalle
kiitos selvennyksestä nyt osaan välttää samaa virhettä
ei tänne saa uutisia linkittää.ainakaan huonoja uutisia
rikoksille on omat palstasa ja onhan tuo nähty mihin se johtaa jos antaa linkitellä kaiken maailman rikos uutiset tänne..
lähes poikkeuksetta alkoi lennellä rasistisia heittoja puolin ja toisin,sun muita loukkauksia,todella törkeitä provoja puolin ja toisin,jopa uhkauksia on nähty ja niitä rikoksiahan riittää uutisissa joka päivä niin ei ole hyvä täyttää koko palstaa siihen taisteluun kuka tekee ja mitä rikoksia ja miten paljon.
eli lyhyesti,rikoksien sota ei olle tervetullut,sille on oma palstansa joten viekää se suoraan sinne.
LAKASTAA VAA KAIKKI RIKOSJUTUT MATON ALLE.SILLO MAALIMA AINAKI NÄYTTÄÄ PAREMALLE
Ei täällä enää voi puhua mistää, ettei tää sefu niitä poistais.
Pikkusen ku on eripuraa, ni eiköhän tää hillu jo luutasa kans täälä.
"Riitely" on joskus myös rakentavaa.
Ei aina voi olla samaa mieltä kaikesta, sitä kutsutaan KESKUSTELUKSI. että vaihetaa mielipiteitä
Aika itsekästä, jos täälä puhutaa vaan mikä sefua itteesä kiinostaa, ja mitä mieltä hän on mistäkin.
mutta jos loukkaat toista sanoilla voi se olla jopa moninverroin pahempi kuin fyysinen väkivalta.
tämä palsta on romanien oma palsta ja valvaväestö on tervetulleita asialliseen keskusteluun mutta on suotavaa jättää ennakoluulot ja vihamielisyydet narikkaan muutoin todellakin luuta heiluu sano talonmies pikkarainen.
Seriffi perusteli asian mielestäni hyvin.Näinhän näissä topiceissa on juuri käynyt.Kannatan seriffin politiikkaa,jatketaan harjoituksii:)
Siihen linjaan toivoisin lievennystä,että kieliasioissa ainakin semmoiset kysymykset joissa joku kysyy jotain sanaa voitaisiin sallia.Ei romanikieli niin helppo ole,että yksittäisiä sanoja selville saamalla saatettaisiin "salaisuus" vaaraan;)Viittaan siis poistettuun muro shavo kysymykseen. Kysymyksessähän oli tunnetun romanilaulun nimi...
pidä vain palsta puhtaana.
Olen huommanut että kun on huonoja asioita niin silloin ihmiset on aivan ilmassa ka kometteja tulee kuin pyssyn suusta, mutta sitten kun on normaaliaja asioita niin eipä keskustelu niin luistakaan.
Vielä kerran HYVÄ Tsigaan että pidät palstan puhtaana niin viihdymme mekin jotka ei niin halua olla mukana näissä roturiidoissa siis kaajeen ja kaaleen välillä, ne on jo alkanut väsyttään.
KIITOS sulle
KIELTÄ? TAITAA OLLA PIKKASEN MYÖHÄSTÄ
YLIOPISTOISSA VOI KUKA TAHANSA (JOKA SINNE PÄÄSEE) OPISKELLA ROMANIKIELEN
JA LÖYTYYHÄN TÄÄLTÄ NETISTÄKIN KIELI JOS VAAN KIINOSTUSTA RIITTÄÄ
Pidä vaan, Tsigaan, tää palsta puhtaana..Nyt täällä on jopa voinut käydä lukemassa keskusteluita.Olisko ollut tässä ennen joulua joku valvojan vaihdos tai joku loma kun palsta oli niin täynnä kaikkee sontaa ettei täällä voinut käydä lukemassa, ilman että hermot olis menny..Pidä toi linja Tsigaan!