uusi mesenger ei toimi taaskaan

Tulee vain edelleen mainos että lataa ja asenna uusi mesenger,vaikka se on jo asennettu miltei kuukausi sitten. En pääse ollenkaan meseen,enkä sähköpostiin,koska ilmoitus tulee microsoftilta että täytyy asentaa mese vaikka se on jo tehty. Eilen toimi kaikki kuten piti,tänään ei taas mikään. Neuvottomaksi tekee tuo uusi versio mesestä koska pelkkää harmia siitä on ollut kun ei toimi.
61144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mikäli koneessasi on Windows Vista, tämä ei ole ollenkaan harvinaista. Hanki Trillian ja totuttele sen koko koneen kaatavaan vaikutukseen.

Äänestä
  • kiitos tiedosta jälleen kerran,heh. Vista on mielenkiintoinen toimivuudeltaan. Ratkotaan ongelmia tuon tuosta,eikä valmista tule koskaan.

    Äänestä

  • mistähän taas johtuu kirjoitti:

    kiitos tiedosta jälleen kerran,heh. Vista on mielenkiintoinen toimivuudeltaan. Ratkotaan ongelmia tuon tuosta,eikä valmista tule koskaan.

    Kokeile Miranda nimistä ohjelmaa.

    Äänestä

  • ihan saman. oli pakko päivittää asennus. tosin otin ruksit kaikista pois ja se asensi pelkästään mesen ilmeisesti päivityksen.
    onneksi omalla koneella on vielä vanhempi versio, ei ole ongelmia.

    Äänestä

Mä käytän ainakin aMSN:nää niin ei ole mitään ongelmia.

Äänestä

eikä ole mitään ongelmia. Siitä asennuksesta ei kannata välittää. Jos sinulla on työpöydällä Messengerin pikakuvake, mene sen kautta sisään. Minulla ainakin se menee suoraan siihen, jossa on sähköpostiosoite ja kysyy salasanaa. Tosin itse olen laittanut, että "muista minut", joten napautan vain "kirjaudu". Minustakin tuo uusi versio on aivan liian sekava, kun kaikki on yhdessä. Ennen Messenger oli vain messenger ja sähköposti erikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mistä tuo taas johtuu? kirjoitti:

Tulee vain edelleen mainos että lataa ja asenna uusi mesenger,vaikka se on jo asennettu miltei kuukausi sitten. En pääse ollenkaan meseen,enkä sähköpostiin,koska ilmoitus tulee microsoftilta että täytyy asentaa mese vaikka se on jo tehty. Eilen toimi kaikki kuten piti,tänään ei taas mikään. Neuvottomaksi tekee tuo uusi versio mesestä koska pelkkää harmia siitä on ollut kun ei toimi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu