Miksi finnair vaihto koneen kohti phukettia. Yksimatkamme kriteeri oli että kone on finnair, ja nyt sitten vaihto air europeen.
Eikö sen pitäisi näkyä jo hinnassa että matkan järjestäjä halventaisi hintaa (finnmatkat).
Eikö sen pitäisi näkyä jo hinnassa että matkan järjestäjä halventaisi hintaa (finnmatkat).
Vastaukset 18
Vanhimmat
Air Europalta Finskille. Saa mm. Finnair bonukset ja palvelunkin tarvittaessa suomeksi. Ei tee suurta eroa "aitoon".
ensinnäkin sellaista konetta ei ole kuin Finnair.
Finnair on lentoyhtiö!
toiseksi...jollakin se on lennettävä ja alunperinkin Finnair ilmoitti vuokraavansa koneen koska sillä itsellään ei ollut reitille sopivaa konetta!
Aivan sama mikä, mutta jos ilmoitetaan lentotiedoissa "finnair" niin silloin kone on finnair, ja vielä lento lipussa lukee finnair, Ja vielä lento tunnus on AY , niin mikä se nyt sitten on kun kone vaihtuu AEA:han. eli air europe. Haloo finnmatkat alennusta myös vaativa.
ja varaudu myös siihen että on myöhässä;
eilen neljä ja tänään viisi tuntia!
joo niin olen seurannut, ja onhan siitä lomasta äkkiä yksi lomapäivä pois jos kovin myöhästelee.
aina myöhässä, olen lentänyt paljon muillakin koneilla ja näin surkeaa ei ole ollut kun Finnairilla.
myöhässä...reittilennot hyvin harvoin
idiootti! LUE EHDOT! (tai oisit lukenu sillon peruskoulussa)
kuomasein.
jos matkalle menee,jollain on pakko menna. Turha valittaa koko ajan. Pysy kotona sitten. Mita ruokaa
lentokoneessa, puhutaanko suomea vai espanjaa tai englantia, tyhjanpaivaista ulinaa. Ei kande lahtee mihinkaan, ajele autolla taalla Suomessa.
Eihän tässä viestissä mistään ruoasta valitettu vaan siitä kuinka finnair vaihto toisen yhtiön koneen !!!!!
kaikki aina valittaa joko ruuasta tai matkustamisen epämukavuudesta, saako peiton ja tyynyn. Mitä v...n väliä Jollain on pakko mennä tai sitten jäädä kotiin.
on vaan pissapäitä niin kone lähtee ajoissa. Jos 1-4 on extremely pissapäitäkuten sinä niin kone myöhästyy 1-2 tuntia.
Lukekaapa ihmiset viestit kunnolla ennekuin vastaatte.
ennen kuin maksatte.
Tosin eipähän se estä täällä tilittämästä...
kone, millä alunperin piti lennot suorittaa.Mutta tuli pikku konkurssi, joka taitaa olla sinunkin etu tässä tapuksessa. Saat "lennellä" melko uudehkolla koneella. Ja eikai se lentoyhtiö nyt ole niin tärkeä, kunhan pääsee sinne lämpimään?
me ainaskii lennetää faijan firman omalla suihkarilla thaimaaseehen.
saa pelata pc-pelejä on hyvää sahkaa koska tahansa, lentoaika 8 tuntii. jeessss.
kuuluuko finnairin säästöohjelmaan sekin ,että koneiden sisätiloja ei lämmitetä,kuin nimeksi,että matkalla saahytistä talvivaatteet päällä?