tutteli omneo

tietämättömälle kokemuksia kyseisestä jauhemaidosta?onko masuvaivat lähteny vai kenties pahentunu :) ostin paketin ja aattelin kokeilla. pelottaa vaan että menee maha viellä enemmän sekasin kun tutteli 1:stä..
2284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta ei sopinut, alkoi kauhea pulauttelu ja oksentelu! Meillä menee tällä hetkellä NAN HA 1 ja se on sopinut meille täydellisesti, mutta tapauskohtaisia juttuja nämä on! Toisille sopii ja toisille ei =) kokeilemalla tietää.

Äänestä

Meillä vaihdettiin neuvolan suosituksesta masuvaivojen vuoksi Tuttelin Omneoon ja ehkä hieman tilanne helpottui. Kokeiltiin kaikki Cuplatonit, Rela-tipat ja Disflatylit sekä pierujumpat :) Loppujen lopuksi kuitenkin paras lääke mahavaivoihin oli se kuuluisa aika...vauvan ollessa 3,5 kk kivut alkoivat helpottaa ja jatkuva itku loppui. Mutta kannattaa kokeilla josko korvikkeen vaihto auttaisi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kertokaa kirjoitti:

tietämättömälle kokemuksia kyseisestä jauhemaidosta?onko masuvaivat lähteny vai kenties pahentunu :) ostin paketin ja aattelin kokeilla. pelottaa vaan että menee maha viellä enemmän sekasin kun tutteli 1:stä..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu