okt perustus, paljon suostut maksamaan tällä ajalla? itse kysyin hintaa vuosi sitten ja onnekseni homma venähti. nyt kaivurit tarjoo miinus -20-30% viime vuotisista pyynnöistä. Paras oli kun keskisuuri firma tarjos vuos sitten 34000. Nyt kun kysyin niin sama firma tarjoo 23000!! enpäs ota kun pienemillä näkyy hinta olevan 18-20teur.
Kivaa kun on ostajan markkinat!! Älkää maksako liikaa sanoo myös Giganttikin:) niin ja kiitos hitaudelleni kun nyt vasta päästään vauhtiin!
Kivaa kun on ostajan markkinat!! Älkää maksako liikaa sanoo myös Giganttikin:) niin ja kiitos hitaudelleni kun nyt vasta päästään vauhtiin!
Vastaukset 5
Vanhimmat
Pk-seudulla v 2005, pohja 115 kerros-m2, 16000 € sisältäen kantavan alapohjan sokkelipalkit. Kannattaa odottaa.
...että vuoden sisällä vaihtelu (talvi/kesä) on suurempaa kuin vuosien välinen (2008/2009) vaihtelu - toistaiseksi.
Ykkösvinkki siten onkin, edelleen: aloita joko muita aiemmin keväällä tai myöhemmin syksyllä - silloin konemiehet tykkää susta!
Meistä ostakista. Tällä lamakaudella joka kestää syksystä-syksyyn ja keväästä-kevääseen. LAINAT JUOKSEE JA KONEMIEHEN KONE SEISOO! joten nöyrä KONEMIES myy pikkuruisella katteella tai edes sillä että oma leipä irtoo ilman kinkkua;)
Rane varmaan oot samaa mieltä?;)
...tulis niin hirmuinen lama, että kesäaikaakin koskis maanrakennustöiden hinnanalennukset. Minä en ainakaan sen varaan laskisi.
säästöä tuli 10keuria. mukava väliraha kun vaihdan "kansanauton" uudenpaan malliin;)
Tingatkaa ja kilpailuttakaa kun kerrankin on lama!! kyllä kaivurikuskit joustaa