Latasin koneelleni utorrent ohjelman. Latasin piratebayn kautta biisin torrent-tiedoston, jonka laitoin kansioon jonka tein torrenteja varten. Tuplaklikkasin torrent-tiedostoa ja kysyttiin kansiota johon lataan tms. Laitoin saman kansion, jossa torrent tiedosto sijaitsi.
Tiedosto alkoi lataamaan ja ylhäällä näytti lukevan opera eikä bittorrent. Tiedosto latautui 99.9% asti, mutta ei sitä pidemmäs. Silti biisi näkyi kansiossa ja pystyin kuuntelemaan sitä. Suljin ikkunan jolla biisin latasin ja lopetin utorrentin docista.
Kysymys kuuluu, että käytinkö ohjelmaa oikein kun tein näin (ja pelkästään näin kuin sanoin)? Sammuiko ohjelma vai pitääkö se sammuttaa jotain muuta kautta. Miksi tiedoston lataus jäi 99.9% kohdalle?
Olen aloittelija macin ja utorrentin kanssa. Dc :sta ja muista latausohjelmista on kyllä kokemusta pc puolella.
Ei kiitos moraalisaarnoja warettamisesta. Ne ovat turhia.
Utorrentin ja bittorrentin käyttö
2
1231
Vastaukset
- toinen hyvä softa
Transmission on toinen suosittu torrent softa. Transmission on paljon Maccimäisempi torrent ohjelma kuin uTorrent joka on käyttölogiikaltaan kuin mikä tahansa Windows ohjelma. Transmission on suoraviivaisempi ja helpompikäyttöinen softa.
Itsekin käytön Transmissionia vaikka tiedän että se lataa tiedostoja joskus vähän hitaammin (syytä en tiedä mutta on monet kerrat tullut testattua ja moni muukin sanoo sitä samaa). Itse pidän vain enemmän sen käyttöliittymästä.
http://www.transmissionbt.com/ alle sadan prosentin, asia yleensä johtuu siitä että siementäjiä ei ole ja tiedosto on vajaa. Ei tähän käyttis tai ohjelma vaikuta mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744888- 332741
- 402514
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261943Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401842- 881671
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251612- 1651544
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941200