Mitä mieltä kansa on Rellujen muotoilusta, esimerkiksi tämän uuden Meganen? Mielestäni Rellut on ulkonäkönsä puolesta ihan hanurista ja järjestelmällisesti 10 vuotta jäljessä yleisestä muotoilutrendistä. Uusi Meganekin matkii 90-luvun lopun Mazda 626:tta. Kulmikkaampi vaihe Meganeissa ja Lagunoissa 2000-luvulla taasen oli meneillään 90-luvun lopulta lähtien monessa muussa automerkissä.
Renaultien muotoilu
3
456
Vastaukset
- Hitlerillä oli yksi kives
...Uusi Megane III on kokoluokkansa tyylikkäin auto, joten sitä ei kannattaisi sellaisten moittia, jotka eivät osaa itse piirtää muuta kuin oman nimensä paperiin!
Parit esimerkit:
Korealaisella merkillä on joku Pro Cee'd, laitetaanpa se Megane III Coupen kanssa vierekkäin tai katsotaan mistä kulmasta tahansa, niin Megane vie 10-1 voiton.
Entäpä VW Scirocco? Aika vaisu on sekin! - mitä väliä ?
Jos auto kulkee niin eihän sillä kuskille ole väliä. (Tietysti sulle joka kattelet autoja jalkakäytävältä).
- Jorge
Kyllä uusi Megane III on luokkansa nätimpiä auto-
ja eikä edellinenkään malli hassmpi ollut paitsi
se vinkkeli malli joka sittemin korjattiin, sopii
vaan toivoa että uudet Megat ovat vikavapaampia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja13214332Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va305952SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1545525Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3034369HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.394127"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1073681Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant63602Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan243564Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta
Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan632655Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.931438