Rantamökki

pilkille

Hei!

Myöhään ollaan liikenteessä, mutta kokeillaan josko lykästäisi! Eli vieläköhän löytyisi siistille pariskunnalle kivaa järvenrantamökkiä rauhalliselta paikalta vuokralle viikon 10 loppupuoliskolle, to 5.3 - su 8.3. Sijainti saisi olla enintään 300km Oulusta. Sähköt, sauna ja sisäwc oltava, muut "ylellisyydet" plussaa, mutta ei välttämättömiä. Pääasia, että pääsisimme pilkille ja viettämään rauhallista viikonloppua pois kaupungin hulinasta.

Lähetä tarjous/kuvia mökistä os. [email protected]

6

452

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Porotila Ranualla

      Vuokrataan koko tila (n.100 ha) omakotitalo vm.1968 sähkö on, sisä-vessa on, sauna on, keskus lämmitys on. Ko. tilalla ei asu vakituisesti ketään, tilalla on parhaillaan poroja aidassa parikymmentä, porojojen ruokinta ja talon lämmitys voidaan vähentää vuokrasta.

      Lähin järvi sijaitsee noin puolen kilometrin päässä.
      Ko.Porotila sijaitsee Ranuan kirkonkylältä Posiolle päin 45 km

      terv. Jorma Sarajärvi 0400 399068

      • Nimetön

        Kiitos tarjouksesta, mutta tuo ranta on mielestämme vähän liian kaukana majapaikasta.

        -alkuperäinen ilmoittaja-


    • JÄRVENRANTAHIRSIKÄMPPÄ

      VAPAANA VIIKKO 10 28.2-11.3(eli osittain viikko 11 myös) sekä VIIKOT 12, 13, 16-.. ELI MYÖS WAPPUVIIKKO VAPAANA VIELÄ.

      Parhaimmat kevätkelit parhaillaan, luonnonlunta Rukalla 70cm (25.2), hissit pyörivät täysillä, kaikki ladut sekä m-kelkkareitit valmiina.

      Meillä olisi edullinen, tunnelmallinen, hyvin varustettu järvenrantahirsikämppä Länsi-Rukalla vaaran huomassa, puhtaan kalaisan järven rannalla.

      Rauhallinen, luonnonkaunis paikka, hyvä sijainti. Pihasta moottorikelkkailemaan merkityille, kunnossapidetyille moottorikelkkareiteille, hiihtämään sekä pilkkimään.

      Nykyajan mukavuuksin jääpakastinkaappeineen, astianpesukoneineen, koneellisine kuivauskaappeineen jne sekä mm.tv:t, DVD, DIGIBOX, Stereot ym.. Oma sauna (sähkö), takka (valmiiksi pilkotut takkapuut ym).

      Rannassa laavu, grillauspaikat ym.

      HP. vain 15-20€/vrk, esim. kun 4hlöä/viikko riippuen viikosta. Mahdollisuus saada mahdollisuuksien mukaan jopa lisävuorokausia kaupan päälle, jos sattuu ylimääräinen vapaa vuorokausi varauksen yhteyteen.

      Ota yhteys, parhaimmat viikot menevät ensin.
      Yhteydet:

      Puh. 0400-668778 tai

      Mail: [email protected].

      • Nimetön

        Hei!

        Muistanko oikein, että tämä taisi olla pari- tai rivitalo, vai oliko näin? Etsimme ihan erillistä rantamökkiä, jossa saisi oleilla täysin omassa rauhassa kaksistaan, emme siis kaipaa naapureita samaan pihapiiriin. :) Mökki on teillä oikein kivan näköinen, harmi ettei vastaa meidän toiveita tuolta muulta osin. Mutta kiitos tarjouksesta!

        -Alkuperäinen ilmoittaja-

        Ps. Mökin etsintä on edelleen voimassa!!!

        [email protected]


      • Nimetön
        Nimetön kirjoitti:

        Hei!

        Muistanko oikein, että tämä taisi olla pari- tai rivitalo, vai oliko näin? Etsimme ihan erillistä rantamökkiä, jossa saisi oleilla täysin omassa rauhassa kaksistaan, emme siis kaipaa naapureita samaan pihapiiriin. :) Mökki on teillä oikein kivan näköinen, harmi ettei vastaa meidän toiveita tuolta muulta osin. Mutta kiitos tarjouksesta!

        -Alkuperäinen ilmoittaja-

        Ps. Mökin etsintä on edelleen voimassa!!!

        [email protected]

        Omassa rauhassa ollaan saatu olla yleensä aina, kun olemme olleet liikenteessä emännän kanssa Rukan kämpällämme, mökin tunnelmassa takkoineen ja saunoineen, makuuparvineen. Usein aivan liian hiljaista rikkumaton luonnonrauha ympärillä. Ollaan nakupelleinä joskus otettu lumikylpyjä pujahtamalla terassilta lumihankeen ja takaisin toiseltä puolen lämpimään saunaan.

        Muuta porukkaa on yleensä pääsiäisenä ja joulun kieppeillä alueella meidän oman kokemuksemme mukaan. Ja pilkkihän tuntui olevan se number one teille ilmoituksessanne.

        Terassiparvekkeelta puhtaan, kalaisan Ihtinki-järven rantaan n. 20m, että lähellä on pilkkivedet ym :D.

        Mutta onnea etsintään, jos ei kiva ja rauhallinen paikka kelpaa :D.


    • pilkille

      Mökki löytynyt! Kiitos kaikille mökkiä tarjonneille.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mieleni harhailee sinussa

      Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei
      Tunteet
      8
      1188
    2. Toivotko, että

      hän tulisi juttelemaan sinulle, vai lähestytkö mieluummin itse?
      Ikävä
      89
      1135
    3. Jännitän sinua J mies

      Ei tästä tulee mitään. Tuskin kaikki olis mennyt näin moneen solmuun, jos olis tarkoitettu meidät yhteen.
      Ikävä
      103
      1017
    4. Kuinka kauan kesti että ihastuit

      Kaivattuusi? Jos lasketaan siitä hetkestä alkaen kun näit hänet ensi kerran. Oliko jokin tilanne tai tapahtuma, joka voi
      Ikävä
      51
      893
    5. Olen käyttäytynyt sinua kohtaan väärin toistuvasti

      Puolustuksekseni täytyy sanoa, että ei ole ollut tahallista vaan seurausta harhaisista luuloista ja ajatuksista. Esimerk
      Ikävä
      62
      787
    6. Vaikutat tosi mielenkiintoiselta ja

      paksulta. 😂 m - n
      Ikävä
      81
      695
    7. Orpo suunnittelee palestiinalaislasten Suomeen siirtoa

      "Sairaalahoitoa tarvitsevien lasten ottaminen Suomeen on lisäksi selvityksessä, Orpo sanoo. – Jos meillä on mahdolli
      Maailman menoa
      168
      657
    8. solmussa solmussa

      Tilanne solmussa. Umpisommussa🫢
      Ikävä
      35
      649
    9. Tunneälyä testaamaan!

      Testi pitää sisällään viisi osa-aluetta. Itse sain täydet tuosta ensimmäisestä eli 25/25. Kokonaispistemäärä oli 100/125
      Lesbot
      3
      646
    10. Saanko mies tulla sun kainaloon nukkumaan?

      En saa unta kun mietin sua❤️ Saako tulla sun viereen ja käpertyä sun kainaloon?
      Ikävä
      42
      603
    Aihe