Ja oikealla yrittäjällä?
Mitä yhteistä
on viljelijällä
7313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
iät ja ajat ,.,.,
viljelijöitä ei näe oikeuslaitoksen rattaissa syytettynä talousrikoksista, näistä oikeista yrittjistäkin tosin vain ne huonotuuriset jotka jäävät kiinni.
hyvänsä elukoitten hoidos olis korjaamisen varaa ja mones muus,normaaliyrittäjä makselee veronsa säntillee ei lomittajaa yhteiskunnan puolesta eikä yhteiskunta maksele tukee normaaleille yrittäjille tuotteista 40 % ei saa lopettamis ei alottamistukee ,ei tule yhteiskunta apuun maksaen rakenuksista esim miljoonan navetosta maksaa heti lährös veronmaksajat 800000 € ja loput veronvähennyksiin ,ei normaalilla yrittäjällä ole 290 eri tukee veroeuroista tarjolla ja niin edelleen onhan noita menee koko yö jos luettelee törsät on pummei,.,.,
että jos kaikki maksaisivat ruuasta sen todellisten tuotanto kaustannusten mukaan niin kuluttajien rahat eivät riittäisikään näiden "oikeitten" yrittäjien tuotteisiin.
pantas tutustumaan markkinatalouteen
luovuttaa tuotteitaan puoleen hintaan.
kaikille ei riittäsi ruoka tai sossun asiaakkatkin joutuisi tutustumaan markkinatalouteen joka ei ilmaisia lounaita tunne. Nämä puoliilmaisetkin kun katoaisivat