Tyttöbaareista haittaa Saigonissa?

Toiviomatkaaja

Voiko Saigonissa vielä kulkea ilman vaaraa, että joutuu alttiiksi tyttöbaareille ja niitä huudettaville ehdotuksille? Mille alueille näitä on keskittynyt? Onko toimintatapa ja hinnoittelu suunnilleen sama kuin Thaimaassa?

12

2328

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näkynyt

      Ei ole haittaa. Ei nähty yhtään.

    • Huu Haa

      "Sigon tähtihotelli":ssa on pari saunaa ja tunnin hieronta ,hintaan 160000VND naposteltavat ja tupakat kuuluvat hintaan,lisäpalvelut sovittava erikseen.

    • viidellä...

      Oli ainakin vietnamilaisessa ravintolassa tarjoilijatyttöjä tyrkyllä. Eipä haitannut ja ruoka oli sekä hyvää että halpaa eikä nätit tytöt ruokahalua karkoittaneet.

      Neiti ei edes ensin tajunnut koko juttua kunnes sanoin asiasta. Tämä siis Windsor Plazaa vastapäätä...

    • -vietcongi-

      joutua Miss Saigonin viettelemäksi jos ei vasiten halua :-P

      Eli thaimaalaista huorabaarikulttuuria ei Vietnamissa ole.

    • mitä sinä sillä

      tiedolla teet jos tarkoitulsesi on välttää altistuminen.

      Vakavasti kirjoittaen Vietnam palsta on ollut asiallinen ja hyvä tietokanava. toivottavasti täällä ei ala Thaimaa palsalla toisinaan oleva asiaton tyttöbaari jankuttaminen

      • vietnam

        niinpä, mutta eipä onneksi vietnamissa ole aihetta tällä alalla.
        Vietanm on onneksi "siistimpi" maa.


    • toiviomatkalainen

      Jokaisesta kylästä löydät sutenöörin, joka sulle seuralaisen järjestää.

      Tyttökauppa ei toimi samanlaisena vapaana ammatinharjoittamisena kuin Thaimaassa, vaan Vietnamissa tästä touhusta löytyy ihmiskaupan likaisia piirteitä.

      Matkaapa Myanmariin tai Laosiin, siellä yhdyntä ulkomaalaisen kanssa on laissa kiellettyä. Hämmästyt käytännön elämää kaduilla.

      • changrum

        ...kyllä Saigonissa muutamia pimubaareja. Tosin ei missään thaimaan skaalassa. Eli muijat tulee chattaa ja ehkä pummaa drinkin. Sitten tietty on rajaton määrä kahviloita joissa tarjoilijat on pääasiassa pimuja...Miss saigon saattaa kyllä viedä mennessään jos vaikka puistoissa sattuu hengailee...kyllä sse skene vielä kehittyy niin että perusturistikin saa 2 viikon tripillä helposti vietcong muijan seuraa..


      • kiellettyä................

        Vietnamissakin, lain mukaan "foreigner" voidaan karkottaa jos viettää yön paikallisen kanssa. Monet hotellit eivät majoita vietnamilaista ja ulkomaalaista ilman avioliittotodistusta samaan huoneeseen.

        Aloittajahan kyseli kautta rantain, miten saada miss Saigonilta pimppiä ja mihin hintaan. Varmin konsti on mennä paikalliseen hieromalaitokseen. Kaikki cyclokuskit ja mopotaksit tarjoavat myös sutenööripalveluja, mutta ryöstetyksi joutuminen on enemmän kuin todennäköistä jos siihen kelkkaan lähdet.

        Onneksi Vietnamissa kommunistihallinto pitää huorabaarit maan alla. Kannattaa mennä Pattayalle jos haluaa seksilomaa viettää.


      • changrum
        kiellettyä................ kirjoitti:

        Vietnamissakin, lain mukaan "foreigner" voidaan karkottaa jos viettää yön paikallisen kanssa. Monet hotellit eivät majoita vietnamilaista ja ulkomaalaista ilman avioliittotodistusta samaan huoneeseen.

        Aloittajahan kyseli kautta rantain, miten saada miss Saigonilta pimppiä ja mihin hintaan. Varmin konsti on mennä paikalliseen hieromalaitokseen. Kaikki cyclokuskit ja mopotaksit tarjoavat myös sutenööripalveluja, mutta ryöstetyksi joutuminen on enemmän kuin todennäköistä jos siihen kelkkaan lähdet.

        Onneksi Vietnamissa kommunistihallinto pitää huorabaarit maan alla. Kannattaa mennä Pattayalle jos haluaa seksilomaa viettää.

        Teoriassa avioliittotodistus vaaditaan...mutta käytännössä kyllä hostellit majoittaa ilman sitäkin viekkumuijan ja länkkärin. Tosin jotkut guesthouset on nihkeämpiä jos sattuu sijaitsemaan kyttäaseman lähettyvillä...


    • eeerrrtt

      eivät nää aikaisemmat kirjoittajat ole tainneet paljon saigonissa käydä kun eivät ole tyttöjä nähneet.ei siellä samanlaisia tyttöbaareja ole mitä thaimaassa,tyttöjä on iltaisin pitkin katuja ja joissakin baareissa ja käyvät paikoitellen päälle joten iltaliikkuminen on aika vaikeaa.jos ottaa tytön niin saigonissa on ns. tuntihotelleja joista voi ottaa huoneen sovituksi ajaksi, tuntihotellit on alkuaan paikallisia varten , mutta kyllä niihin turistikin otetaan.em.hotellit on osa ihan uusia ja sitten on myöskin vanhempia ja siten aika huonoja.

      • darra333

        Taitaa edellisellä viestin kirjottajalla olla aika vähäinen kokemus Viet Namista...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      88
      1354
    2. Jasmin Vähäkangas paljastelee

      Eilinen päivä on heillä kulunut biitsillä niin silloin tuo äiti ihminen on intoutunut paljastelemaan kunnolla. Laittanut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      189
      1137
    3. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      74
      1019
    4. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      77
      907
    5. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      341
      790
    6. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      168
      764
    7. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      59
      757
    8. Miehet lähtevät itse pois deittailumarkkinoilta

      Ovat saaneet tarpeekseen naisista. Tyypillisin poistuja on: Koulutettu, työssäkäyvä, etsii pitkäaikaista parisuhdetta.
      Sinkut
      206
      737
    9. Kangaskylän alkoholi-hurjastelijat

      Oppi olkoon että autollessa etanoli kuuluu pääasiassa 95 E10 polttoaineseen, siihenkin vain enimmillään 10% vahvuisena t
      Hyrynsalmi
      5
      697
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      43
      645
    Aihe