Tyttöbaareista haittaa Saigonissa?

Voiko Saigonissa vielä kulkea ilman vaaraa, että joutuu alttiiksi tyttöbaareille ja niitä huudettaville ehdotuksille? Mille alueille näitä on keskittynyt? Onko toimintatapa ja hinnoittelu suunnilleen sama kuin Thaimaassa?
122335
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ei ole haittaa. Ei nähty yhtään.

Äänestä

"Sigon tähtihotelli":ssa on pari saunaa ja tunnin hieronta ,hintaan 160000VND naposteltavat ja tupakat kuuluvat hintaan,lisäpalvelut sovittava erikseen.

Äänestä

Oli ainakin vietnamilaisessa ravintolassa tarjoilijatyttöjä tyrkyllä. Eipä haitannut ja ruoka oli sekä hyvää että halpaa eikä nätit tytöt ruokahalua karkoittaneet.

Neiti ei edes ensin tajunnut koko juttua kunnes sanoin asiasta. Tämä siis Windsor Plazaa vastapäätä...

Äänestä

joutua Miss Saigonin viettelemäksi jos ei vasiten halua :-P

Eli thaimaalaista huorabaarikulttuuria ei Vietnamissa ole.

Äänestä

tiedolla teet jos tarkoitulsesi on välttää altistuminen.

Vakavasti kirjoittaen Vietnam palsta on ollut asiallinen ja hyvä tietokanava. toivottavasti täällä ei ala Thaimaa palsalla toisinaan oleva asiaton tyttöbaari jankuttaminen

Äänestä
  • niinpä, mutta eipä onneksi vietnamissa ole aihetta tällä alalla.
    Vietanm on onneksi "siistimpi" maa.

    Äänestä

Jokaisesta kylästä löydät sutenöörin, joka sulle seuralaisen järjestää.

Tyttökauppa ei toimi samanlaisena vapaana ammatinharjoittamisena kuin Thaimaassa, vaan Vietnamissa tästä touhusta löytyy ihmiskaupan likaisia piirteitä.

Matkaapa Myanmariin tai Laosiin, siellä yhdyntä ulkomaalaisen kanssa on laissa kiellettyä. Hämmästyt käytännön elämää kaduilla.

Äänestä
  • ...kyllä Saigonissa muutamia pimubaareja. Tosin ei missään thaimaan skaalassa. Eli muijat tulee chattaa ja ehkä pummaa drinkin. Sitten tietty on rajaton määrä kahviloita joissa tarjoilijat on pääasiassa pimuja...Miss saigon saattaa kyllä viedä mennessään jos vaikka puistoissa sattuu hengailee...kyllä sse skene vielä kehittyy niin että perusturistikin saa 2 viikon tripillä helposti vietcong muijan seuraa..

    Äänestä

  • Vietnamissakin, lain mukaan "foreigner" voidaan karkottaa jos viettää yön paikallisen kanssa. Monet hotellit eivät majoita vietnamilaista ja ulkomaalaista ilman avioliittotodistusta samaan huoneeseen.

    Aloittajahan kyseli kautta rantain, miten saada miss Saigonilta pimppiä ja mihin hintaan. Varmin konsti on mennä paikalliseen hieromalaitokseen. Kaikki cyclokuskit ja mopotaksit tarjoavat myös sutenööripalveluja, mutta ryöstetyksi joutuminen on enemmän kuin todennäköistä jos siihen kelkkaan lähdet.

    Onneksi Vietnamissa kommunistihallinto pitää huorabaarit maan alla. Kannattaa mennä Pattayalle jos haluaa seksilomaa viettää.

    Äänestä

  • kiellettyä................ kirjoitti:

    Vietnamissakin, lain mukaan "foreigner" voidaan karkottaa jos viettää yön paikallisen kanssa. Monet hotellit eivät majoita vietnamilaista ja ulkomaalaista ilman avioliittotodistusta samaan huoneeseen.

    Aloittajahan kyseli kautta rantain, miten saada miss Saigonilta pimppiä ja mihin hintaan. Varmin konsti on mennä paikalliseen hieromalaitokseen. Kaikki cyclokuskit ja mopotaksit tarjoavat myös sutenööripalveluja, mutta ryöstetyksi joutuminen on enemmän kuin todennäköistä jos siihen kelkkaan lähdet.

    Onneksi Vietnamissa kommunistihallinto pitää huorabaarit maan alla. Kannattaa mennä Pattayalle jos haluaa seksilomaa viettää.

    Teoriassa avioliittotodistus vaaditaan...mutta käytännössä kyllä hostellit majoittaa ilman sitäkin viekkumuijan ja länkkärin. Tosin jotkut guesthouset on nihkeämpiä jos sattuu sijaitsemaan kyttäaseman lähettyvillä...

    Äänestä

eivät nää aikaisemmat kirjoittajat ole tainneet paljon saigonissa käydä kun eivät ole tyttöjä nähneet.ei siellä samanlaisia tyttöbaareja ole mitä thaimaassa,tyttöjä on iltaisin pitkin katuja ja joissakin baareissa ja käyvät paikoitellen päälle joten iltaliikkuminen on aika vaikeaa.jos ottaa tytön niin saigonissa on ns. tuntihotelleja joista voi ottaa huoneen sovituksi ajaksi, tuntihotellit on alkuaan paikallisia varten , mutta kyllä niihin turistikin otetaan.em.hotellit on osa ihan uusia ja sitten on myöskin vanhempia ja siten aika huonoja.

Äänestä
  • Taitaa edellisellä viestin kirjottajalla olla aika vähäinen kokemus Viet Namista...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toiviomatkaaja kirjoitti:

Voiko Saigonissa vielä kulkea ilman vaaraa, että joutuu alttiiksi tyttöbaareille ja niitä huudettaville ehdotuksille? Mille alueille näitä on keskittynyt? Onko toimintatapa ja hinnoittelu suunnilleen sama kuin Thaimaassa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu