Jouduin viemään omaiseni lappeenrannan päivystyspoliklinikalle pe-la 20-21.2 välisenä yönä.Omaiseni sai osakseen ERITTÄIN HYVÄÄ KOHTELUA JA HOITOA!Ilmoittautuessamme sairaanhoitaja oli rauhallinen,vaikka meillä oli hätä omaisen kunnosta.Muutamalla kysymyksellä hän kartoitti pikaisesti tilanteen ja omaisemme pääsi heti hoitoon ensiapuun.Nyt omaisemme on sairaalan osastolla ja vointi paranee vauhdilla.Turhaa parjataan hoitajia,ruusuja näin viestin välityksellä kyseisen yön hoitajille!
EKKS/päivystys
potilaan omainen
51438
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
omat kokemukset samasta päivystyspaikasta hiukka sekavammat.Hoitsut oli kyll ystävällisiä,mut jumalattoman kiireisiä.Lekuriin oottelin 6 tuntia,oli nälkä,janotti ja koski niin pirusti vammaani.Mutta avun sit sain lopultakin.
mitä rotua? Entä syy, oliko rasvapatteja p-aukossa? No kiva kumminkin, että on hoidossa, eikä paskantele pitkin katuja.
Rohkeasti vaan, kyllä sinäkin saat apua.
Hieno mainos kiireettömältä hoitsulta..
itse olen joutunut viettämään vuodesta 1996 mm lasten takia,tuntia tolkulla ao paikassa.
aina on mennyt 6-12h ao paikassa,vaikka on pyytänyt ohjeet jo puhelimessa,ennenkuin on saapunut paikalle.varsinkin juhlapyhät tökkii joka kerta.
Eräs vanhus (jo 90 v) oli kuumeinen.Hänelle soitettiin ambulanssi, miehetpä eivät huolineet häntä kyytiin ja lisäksi tokaisivat, että Armilassa ei ole päivystystä.Omainen sitten joutui viemään vanhuksen taksilla keskussairaalaan.Ihme toimintaa,sanovat vaa Armilasta,eivät keskussairaalast mitää,ku sielhä ois päivystys ja korkea kuume on vanhuksille vaarallisempaa mitä nuorille esim.keuhkokuume.Humalaiset kyl napataa kyytii pienen naarmun takia.