Onko kellään kokemusta Emmaljungan citykopan väreistä WHITE CROC/COPPER!? Copperin päälliset pestävissä mutta white crocin ei.. Ajattelin vaan että kuinka hyvin hylkii likaa..
(vaalea väri tottakai aina arempi lialle-näkyy heti jos jotain tulee..) Kiitos etukäteen vastaajille;)
(vaalea väri tottakai aina arempi lialle-näkyy heti jos jotain tulee..) Kiitos etukäteen vastaajille;)
Vastaukset 3
Vanhimmat
White croc väri on erittäin helppohoitoista keinonahkaa, puhdistukseen riittää kunhan kostealla liinalla pyyhkii! Meillä on rattaat joiden väri on black croc ja olen kyllä erittäin ihastunut niihin ja sen helppohoitoisuuteen!
vastauksestasi. Niin mäkin tossa tuumailin,että varmaan helppohoitoisempi tuo white croc kuin kankainen copper.. Hylkii likaa varmaan paremmin. Taitaa white croc mennä tilaukseen;)
valkoisen keinonahan ajan myötä kellastuminen (siis puhutaan toki vuositasosta) ja ainakin tuo uusi ´09 kangas (vastaa aikalailla goretexia) emmaljungassa tuntuu hylkivän pirun hyvin likaa muutenkin ja tuntunee tosi helpolta puhdistaa.
Toki, nuo vaaleat keinonahkavaunut on hyvin kauniit!!
Copper taas kannattaa käydä tsekkaamassa kaupassa koska väri ei netissä ja kuvastossa vastannut yhtään todellisuutta vaan väri oli livenä nähtynä ruskeampi.