Sulejtty vai refleksi?

Eli mitä hyötyjä ja haittoja kys. kotelotyypeillä on? Kun puhutaan esim, että refleksi antaa painetta, niin jos tungen sedan autoon konttiin SPL Dynamicsin V-12s suljettuun koteloon, niin antaako se yhtään "painetta"? Kumpaa suosittelette kyseiselle subille? Kiitti etukäteen!
3483
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Anteeksi "pieni" kirjoitusvirhe otsikossa! Mutta eihän se menoa haittaa!

Äänestä

Itellä oli tommonen subi suljetussa 30 litran kotelossa ja soi kyllä ihan hyvin, mut painetta ei hirveemmin antanu.
Jos painetta haluat niin suosittelisin kyllä toista subia.

Äänestä
  • Osaatko suositella, jotain 12" samassa hintaluokassa, mistä lähtee painetta 200W RMS tehoilla, vai onko mahdoton yhtälö?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pete kirjoitti:

Eli mitä hyötyjä ja haittoja kys. kotelotyypeillä on? Kun puhutaan esim, että refleksi antaa painetta, niin jos tungen sedan autoon konttiin SPL Dynamicsin V-12s suljettuun koteloon, niin antaako se yhtään "painetta"? Kumpaa suosittelette kyseiselle subille? Kiitti etukäteen!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu