muiden tautien hoidot ei ole teema

On se kyllä kumma, että tämän yhden diagnostoidun vaivan hoidot on jatkuvan keskustelujen teemana ja uskontokin sekotetaan mukaan. Minkään muun taudin hoidot ei ole ikinä aiheena. Vaivaisenluuleikkaukset ja umpisuolet menee ilman kommentteja. Eiks Jeesus pitäisi sekottaa peräpukamienkin hoitoihin?
5341
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kyllä kun tauti diagnostoidaan, tehdään yleensä hoitosuunnitelma potilaan kanssa, joka jättää päätäntävaltaa myös potilaalle. Mutta asiantuntijat suosittelevat tiettyä hoitopolkua.
Lähtökohtana on se, että havaittu vaiva HOIDETAAN. Hoitamatta jättäminen olisi vastuutonta.

Äänestä

Jumalahan on luonut ne peräpukamatkin tai umpisuolen, ei niitä saa leikata pois.

Äänestä
  • Joo, uskovaisdelegaatio vaan sairaalaan osoittamaan mieltään ja paheksumaan peräpukamahoitoja. Lääkäriä ja hoitsuja voi humauttaa raamatulla päähän ja potilasta kehottaa tunnustamaan syntinsä ja mahdollisuuksien mukaan ompeluttamaan pukamat takaisin.

    Äänestä

  • sairaalaan kirjoitti:

    Joo, uskovaisdelegaatio vaan sairaalaan osoittamaan mieltään ja paheksumaan peräpukamahoitoja. Lääkäriä ja hoitsuja voi humauttaa raamatulla päähän ja potilasta kehottaa tunnustamaan syntinsä ja mahdollisuuksien mukaan ompeluttamaan pukamat takaisin.

    Jumala nykyään anna ihmisen elää yli 120-vuotiaaksi. Olen oikeasti odottanut, koska Raamattujengi lähtee salamurhaamaan niitä, jotka elää yli sen.

    Äänestä

Nyt kun muistutit:
http://www.geocities.com/paulblizard/test.html

Uskonnon sekoittamisella lääketieteeseen todella on musta historia. Muitakin lahkoja on, jotka kieltävät hoitoja tai sitten harjoittavat omia älyttömiä hoitojaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain tämä vaiva kirjoitti:

On se kyllä kumma, että tämän yhden diagnostoidun vaivan hoidot on jatkuvan keskustelujen teemana ja uskontokin sekotetaan mukaan. Minkään muun taudin hoidot ei ole ikinä aiheena. Vaivaisenluuleikkaukset ja umpisuolet menee ilman kommentteja. Eiks Jeesus pitäisi sekottaa peräpukamienkin hoitoihin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu