visuaalinen markkinointi

jentsui

Millaista on visuaalisenmarkkinoijan työ? entä saako sellaista työtä?onko työttömyyttä? entä millainen palkka?

2

2729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tähäkin sitten.

      Visuaalinen markkinointi voi tarkoittaa melkein mitä tahansa. Uimapukumalli tai rättisomistaja.

      Saahan niitä töitä, aina joku jostain. Joku janina Forsell saa kai ihan hyvin fyrkkaa, iltalehden kolmossivun tyttö vähemmän.

      Noin yleensä visuaalinen markkinointi on kuitenkin markkinointiviestintää. Siis kuvaa ja sensellaista, ei siis ääntä. Jokin kuumailmapallon lennättäminen mainosten kanssa on visuaalista markkinointia. Tai ihan lehtimainos.

      Mutta kyllä se useimmiten tosiaankin menee tuolle bikineissä keikkasemis-osastolle.

      Mikäs siinä, jos tarkenee.

    • Työ on fyysisesti melko raskasta. Työajat usein samat kuin kaupanalalla. Palkka noin 1500-2200 riippuen tehtävistä ja asemasta. Paljon visualisteja on myös yksityisyritäjinä ja messusuunnittelun parissa. Luovaa työtä, mutta esim. kauppoihin ei pääse ilman koulutusta ja kokemusta! Itselläni on visualistin koulutus, mutta vaihdoin hommia huonon palkan ja ikävienkin työaikojen tähden.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla

      Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e
      Pirkanmaa
      165
      4347
    2. Jos olisit täällä

      Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä
      Ihastuminen
      37
      2504
    3. Tämän hetken

      Terveiset kaivatullesi ⬇️
      Ikävä
      156
      2162
    4. Kesän odotuksia hyrynsalmella

      Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla
      Hyrynsalmi
      16
      1699
    5. Vieläkö sä toivot

      Meidän välille jotain?
      Ikävä
      81
      1318
    6. Voi Rakas siellä

      Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o
      Tunteet
      24
      1261
    7. Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!

      Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https
      Euroviisut
      32
      1173
    8. Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea

      Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.
      Maailman menoa
      144
      1142
    9. Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista

      Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.
      Maailman menoa
      103
      935
    10. Pirre vaatii nyt karhuja ammuttavaksi

      Ylellä taas hauskaa lieksa uutista. Karhujen kannan­hoidollinen metsästys on Lieksan kaupungin mielestä välttämätöntä.
      Lieksa
      116
      862
    Aihe