http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36712&tyyppi=1
Ballmer on kaukaa viisas ja varautuu pahimpaan jo hyvissä ajoin.
Jo nyt näyttää selvältä, että laman voittaja on kustannustehokas pc.
Ylihintaiset design-koneet jäävät kaupan hyllylle pölyttymään.
http://www.tietokone.fi/foorumi/keskustelu.asp?threadid=72457
Ballmer on kaukaa viisas ja varautuu pahimpaan jo hyvissä ajoin.
Jo nyt näyttää selvältä, että laman voittaja on kustannustehokas pc.
Ylihintaiset design-koneet jäävät kaupan hyllylle pölyttymään.
http://www.tietokone.fi/foorumi/keskustelu.asp?threadid=72457
Vastaukset 8
Vanhimmat
Microsoftin ongelmat ovat olleet tiedossa jo pitkään. Samaan aikaan kun se menettää asemiaan ohjelmistomarkkinoilla muille (Mac, Linux, VMware, Google jne...) sen kyky reagoida muutoksiin on lähinnä kamreeritasoa.
On kuvaavaa että Microsoftin käyttöjärjestelmien LIPPULAIVA ON 8 VUOTTA VANHA XP.
Miettikääpä jos II maailmansodan armeijat olisivat joutuneet käymään sotaa vuonna 1944-45 sellaisilla lentokoneilla ja panssareilla jotka olivat vuoden 1936-37 tasoa? Esim. Saksa olisi Tiikeri-tankkien sijasta taistellut Pzkw I:llä.
Vista on Microsoftin suosittelema käyttöjärjestelmä, joka on kahtena ensimmäisenä vuotenaan ollut maailman kaikkien aikojen nopeiten myyvä käyttöjärjestelmä.
mount Penttier is spoken.
Microsoft suosittelee omaa tekemäänsä paskakasaa, kuka olisi uskonut! Tosi reilua!
Kyllähän sen näkee kuinka mahtava on Vistan käyttäjätyytyväisyys, kun koko suomi24:n yleisin tietokonekysymys koskee Xp:n asentamista ensiasennetun Vistan tilalle... :D
"Vista on Microsoftin suosittelema käyttöjärjestelmä, joka on kahtena ensimmäisenä vuotenaan ollut maailman kaikkien aikojen nopeiten myyvä käyttöjärjestelmä."
ARRRGH!!! "nopeiten myyvä"...että mua vituttaa kun suomenkieltä raiskataan tuolla tavalla.
Sitäpaitsi jos mennään itse aiheeseen, niin se kauppa on käynyt VAIN ja ainoastaan siksi että uusien koneiden mukana tulee (pakkomyynti)-Vista. Pelkät retail-myyntipaketit on varmasti jääneet kaupan hyllylle ja sinne ne jää jatkossakin...keräämään pölyä. Onneksi niin.
Herra on hyvä ja kääntää itse.
vaan seuraavaa
http://www.tietokone.fi/uutta/uutinen.asp?news_id=36889
ei mikään kuukauden vanha juttu vaan uunituore.
Silloin ei mitään todellista lamaa olekaan.
On vain hourujen kouhotusta.