Voimat lopussa, ei kun treenaamaan!
Musti pett(y)i loppusuoralla
Heikko esitys
11848
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sami Jauhojärvi on saanut jo tarpeeksi kuraa päällensä. Kaikkensa on tehnyt, enempään ei pysty, olkaamme siis tyytyväisiä.
Sami joutui sulkemaan omat nettisivunsakin (www.mustiski.net) häiriköiden vallattua ne. Eiköhän tässä jo ole yhdelle hiihtelijälle tarpeeksi.
Mustissa ei ole mitään vikaa, hän yritti parhaansa ja mielestäni onnistui oikein hyvin. Mitali arvokisoissa on aina hyvä, sama minkä värinen. Molemmat hiihtivät nappihiihdon, kiva kun Suomen miehetkin alkavat pärjätä! :P
Sieltä se peilistä löytyy syy mollaamiseen.
Itse on aloittanut, ainakin aikaisemmin katteettomilla uhoamisilla tyyliin "seurhaavasha kishassa näythän"
No nyt on alkanut tulla jo näyttöäkin, mutta olisi parempi ensin antaa näytöt teoista ja sitten alkaa uhoamisen.Paitsi yleensä ne jotka tekee ja saavuttaa jotain, eivät uhoa.
Suomalaiset vaan pitää enemmän tyylistä esim. Matti Heikkinen, tai V Nousiainen eikä ärsyttävästä, katteettomasta suun soitosta
Samilla antoi liian helposti periksi. Johti kisaa maalisuoralla. Lopulta Kaksi hiihtäjää menee Samin ohitse.
Olet näköjään pohtinut asiaa oikein syvällisesti. Minäkin olen aina epäillyt, että urheilussa tulee tappio aina juuri siistä syystä, ettei urheilija laiskuuttaa yritä tosissaan.
Olisi kiva tietää, mitä analysoit oikein työksesi!
Ja paskat. Muut oli vaan hilkun verran parempia. Kyllä se siitä.
yllätys Suomen miehiltä. Tosta on hyvä jatkaa eteenpäin kohti seuraavia arvokisoja. Motivaatiota ei tarvitse ainakaan etsiä.....????
siis käymään varpaillaan veto vaiheessa kuten norjan poika, vaan samilla kantapäät kokoajan suksessa kiinni, ei tuu kunnon vetoo ei
Varmaan hieman pettyi, mutta... petti?
Onko myös niinpäin, että suomalaisten voittaessa tappion kärsinyt on pettänyt ja ollut yksinkertaisesti huono. Eli ei siinä voittamisessa sitten paljon hohtoa enää ole!
Kyllä hiihti ihan hyvin, parempi pronssi ku 4.sija. Yllätysmitali joka tapauksessa.
kun muut on päätä pitempiä ja vipuvarret sen mukaiset. Kaiken kaikkiaan mahtava hiihto molemmilta ukoilta ja yllätys pronssi....ainakin mulle...