Kuka muusikko?
18
3076
Vastaukset
- selvitys..
Aino yhtyeen laulaja: Rami Aalto
- Sai pienen tuomion
Oksettavaa. Onkohan samu haber yhä miehen puolella? kovasti rami aallon facebook sivut täyttyivät haliviesteistä silloin kuin mies sai syytteen. moni muusikko oli tämän puolella.
- mdfd
muusikoita sitten oli tämän ramin puolella vielä silloin?
kyllä on paska jätkä - ei jeesus
mdfd kirjoitti:
muusikoita sitten oli tämän ramin puolella vielä silloin?
kyllä on paska jätkäjoku oli perustanut facebookiin ryhmän nimeltä: "Rami Aalto ei ole syyllinen" Siinä olikin nopeasti jäseniä useampi sata. "faneja", yms selkääntaputtajia ja monia muusikoita. kyllä voi ihmiset olla tyhmiä!
joku varmaan muistaa paremmin ketkä tunnetut muusikot pommittivat rami aallon seinää tsemppiviesteillä silloin? - juupajuu____________
ei jeesus kirjoitti:
joku oli perustanut facebookiin ryhmän nimeltä: "Rami Aalto ei ole syyllinen" Siinä olikin nopeasti jäseniä useampi sata. "faneja", yms selkääntaputtajia ja monia muusikoita. kyllä voi ihmiset olla tyhmiä!
joku varmaan muistaa paremmin ketkä tunnetut muusikot pommittivat rami aallon seinää tsemppiviesteillä silloin?Niin kertokaa. Kyllähän nää muusikot tiedetään..
- mirjamiii
ei jeesus kirjoitti:
joku oli perustanut facebookiin ryhmän nimeltä: "Rami Aalto ei ole syyllinen" Siinä olikin nopeasti jäseniä useampi sata. "faneja", yms selkääntaputtajia ja monia muusikoita. kyllä voi ihmiset olla tyhmiä!
joku varmaan muistaa paremmin ketkä tunnetut muusikot pommittivat rami aallon seinää tsemppiviesteillä silloin?kyl kiinnostas ketkä niin nopeesti on ramia puolustamassa, vaikka jätkä oli jo pidätettynä ja syytteet tulivat perästä
- Anonyymi
Jotakin meni pieleen kauan sitten muusikoiden maailmassa.
Kukapa näitä enää muistaa.
Mutta nyt puolustaja Samu tarvitsee puolustusta. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Jotakin meni pieleen kauan sitten muusikoiden maailmassa.
Kukapa näitä enää muistaa.
Mutta nyt puolustaja Samu tarvitsee puolustusta.Samu Haberille nostan hattua. Jäi kiinni hölmöilystä huumeiden kanssa, tunnusti.
Ei syytä ketään hölmöilystään...
- 445566
Aamulehti ei julkaissut tuomittujen nimiä, koska se olisi merkinnyt lasten henkilöllisyyden paljastumista.
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Äidille pitkä tuomio lastensa pakottamisesta ryhmäseksiin/1135250313402- UKot ja akat
Elikkä ukot munista hirteen ja akoille uretaani mälli perseeseen.
- ........
Nyt on hovioikeudessa tämä juttu. Asuuko tämä Aalto missäpäin Suomea?
- jjhjlhjkh
... kirjoitti:
Pyytää tietoja: http://www.netfi.fi/seksuaalirikokset/jamsa.html
http://www.valtakunta.info/2009/sex6.php
Oisko tämä tuo Kivitie? - touhua
... kirjoitti:
Pyytää tietoja: http://www.netfi.fi/seksuaalirikokset/jamsa.html
tuollainen kiinnostus noihin juttuihin, lapset vaan kärsii kun levitellään juttuja. Toivottavasti joku vetää tuon tyypin oikeuteen.
- RIKOS!
Muistakaa tämä kun levittelette noita nimiä:
"Vaikka rikoksesta tuomitun nimet ovat julkisia niin niiden levittäminen
voi johtaa syytteeseen ja tuomioon yksityiselämää tai kunniaa loukkaavan tiedon
levittämisestä. Myös oikean ja paikkansapitävän tiedon levittäminen voi olla loukkaavaa
ja myös siitä voidaan tuomita korvauksiin ja ranagaistuksiin."
Tuosta syystä en itse julkaise tekijöiden nimiä!- Anonyymi
Todellakin. Monelle tuntuu nykyään myös olevan erityisen hankalaa käsittää, että kuvia toisista ihmisistä ei saa laittaa mihinkään julkiseen levitykseen ilman kuvassa näkyvän TUNNISTETAVAN henkilön suostumusta. Varsinkin nuorten keskuudessahan tämä on erittäin yleistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse4968658Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1275950Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3214995Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli594667Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s744216Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1643982SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1723818- 911778
- 991312
- 47919