Äitee

oma hiihtotyttömme Siiri Rantanen oli telkussa 45min. ohjelmassa.
Niin pirteä, suoraselkäinen, hiihtää talvisin useita satoja kilometrejä. Hän on 85v. Mitä me 50 teemme istumme koneella, hapannumme, homehdumme.
Alkoi hävettämään itseäni,oma liikunnallisuus vois olla runsaampaa.
3212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Katsoin myös 45 min.Oli muuten reipasta menoa, ikäisekseen, edelleen Siiri "Äitee" Rantasella.Jotenkin niin vaatimattoman ja rehdin oloinen nainen hän,hieno ihminen,esimerkillinen.

Äänestä

Aurinkoiselta 7,5km järvenjäälenkiltä.
Monta vuotta sitten viimeksi hiihtänyt...
Oli hianoa!

Äänestä

geenit liittyvät ahkeraan, kunnostaan huolehtivaan ihmiseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


meidän kirjoitti:

oma hiihtotyttömme Siiri Rantanen oli telkussa 45min. ohjelmassa.
Niin pirteä, suoraselkäinen, hiihtää talvisin useita satoja kilometrejä. Hän on 85v. Mitä me 50 teemme istumme koneella, hapannumme, homehdumme.
Alkoi hävettämään itseäni,oma liikunnallisuus vois olla runsaampaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu