Ei kukaan

pois.
Ulkoa tuodaan kakkoslaadun yljäämäeriä, joista maksetaan vielä täysi hinta.
Todella törkeetä.
9300
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

tämän luulisi herättävän ajatuksia.

"Tulli ei tarkasta esimerkikisi Espanjassa, Romanaissa ja Bulgariassa tuotettuja elintarvikkeita, ne kun kuuluvat EU:iin.

Huomionarvoista on vielä, että jäämiä sisältäviä elintarvikkeita saa vapaasti koettaa saada markkinoille. Tällaisesta petoksen yrityksesta ei seuraa kenellekään minkäänlaisia sanktioita. Mikäli kelvoton erä sattumalta paljastuu, sitä voi aina yrittää kaupata toiseen maahan ja jopa moneen kertaan. Kelvottoman erän voi myös sekottaa puhtaampaa erään. Sekottamisestakaan ei seuraa mitään sanktiota."

Äänestä

venäjälle parhaan ruuan ja vielä raskaasti tappiolla jonka johdosta täytyy repiä Suomalaisilta kakkos laadun ruuasta ykköslaadun hinta.
Todella törkeetä.

Äänestä
  • ilman ruokaa, kun pikku siivu ylimääräistä on myyty venäjälle, joka maksaa sen rahalla, eikä uikuta, niinkun sinä.

    Äänestä

  • onnellinen ettet asu Tanskassa tai Hollannissa, tämä Suomalaisten vienti kun on pientä puuhastelua niihin verrattuna.

    Äänestä

  • suomalainen jäänyt kirjoitti:

    ilman ruokaa, kun pikku siivu ylimääräistä on myyty venäjälle, joka maksaa sen rahalla, eikä uikuta, niinkun sinä.

    sitten tyytyväisi ja hyvillään tästä venäjän tuottoisasta kaupasta kun olivat valmiita pudottamaan 4,7 senttiä toimittamasta maitolitrasta valiolle.

    Äänestä

  • olevankin kirjoitti:

    sitten tyytyväisi ja hyvillään tästä venäjän tuottoisasta kaupasta kun olivat valmiita pudottamaan 4,7 senttiä toimittamasta maitolitrasta valiolle.

    valitettavasti ruplan ja kruunun kurssin lasku pakottaa Suomalaisenkin tuottajan tarkistamaan hintojaan, nyt näin päin, huomenna toisin.

    Äänestä

  • olevankin kirjoitti:

    sitten tyytyväisi ja hyvillään tästä venäjän tuottoisasta kaupasta kun olivat valmiita pudottamaan 4,7 senttiä toimittamasta maitolitrasta valiolle.

    Valio on sama kuin isännät.

    Äänestä

  • olla-- kirjoitti:

    onnellinen ettet asu Tanskassa tai Hollannissa, tämä Suomalaisten vienti kun on pientä puuhastelua niihin verrattuna.

    marise, vaan viljelee tehokkaasti

    Äänestä

  • ei törskät kirjoitti:

    marise, vaan viljelee tehokkaasti

    kovat tuet vaikka kasvattavat karjansa tuonti rehuilla. Hollantilaisethan "viljelevät" kuusi hehtaaria rajojensa ulkopuolella jokaista omaa hehtaariaan kohti. Sen lisäksi siellä on melkoinen laittoman työvoiman vuokraus maataloudessa, halvan Kiinalaisen voi vuokrata muutamaksi tunniksikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


myy parastaan kirjoitti:

pois.
Ulkoa tuodaan kakkoslaadun yljäämäeriä, joista maksetaan vielä täysi hinta.
Todella törkeetä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu