Voitasko sopia kun ette kuitenkaan kerkiä tunnin sisään häytyslaitteen tekemän hälyn jälkeen koskaan paikalle niin siirrytte mopedeihin.Huristelette niillä kaikessa rauhassa maisemia katsellen ja ohikulkijoille iloisesti heiluttaen että tässä sitä nyt taas mennään.Ja oikeen hälytyskeikalle.
Hyvä ehdotus
The Mopomen
4375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
"ette kuitenkaan kerkiä tunnin sisään häytyslaitteen tekemän hälyn jälkeen koskaan paikalle"
Höpöti höpöti. Mehän tullaan monesti paikalle jo ennen kuin hälyt lähtevät.
Mulla paljon kiinteistössä ja kellaritiloissa kierroksia, talo 10 kerroksinen, olen funtsinut potkulautaa, olis aika kätsy sisäkierroksilla (toimistotilat ja suuret kellarit pitkine käytävineen). Saisko verovähennykseen työkaluna?
tiedän yhen joka on vetäny potkulaudalla piirissä ja sattu suhaamaan sillä laudallaan yhe hälykohteenki täysillä läpi ja kuittas hälyt ja läks menee.. tosin jäi huomaamatta samaan aikaan tapahtuva ryöstö... sopimus purkuun ja mies työkkäriin jonon jatkoksi.. voin sanoo että turha hakeutuu enää alalle senjälkeen
Menee mettään rytinällä jos keulii.
T. Juan Pablo