pitääkö antaa madotus?

Pitääkö kun olen koiranpentumme 12viikkoisena rokottanut ja sittenhän kk päästä on taas rokotus niin pitääkö sitäkin ennen antaa madotus?
3226
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Näin ainakin suositellaan.

Äänestä
  • Älä missään nimessä anna. Matolääkehän on sairaan kallista, ja paljon kivempäähän se on sitten, kun koirasi on täysin matoinen. V-tsi mitä kysymyksiä täällä esitellään!

    Äänestä

  • Torka kirjoitti:

    Älä missään nimessä anna. Matolääkehän on sairaan kallista, ja paljon kivempäähän se on sitten, kun koirasi on täysin matoinen. V-tsi mitä kysymyksiä täällä esitellään!

    Taidat olla ihan dorka...Kysymys oli asiallinen ja ihan ok...Kaikkea EI voi uuden pennun omistaja tietää, ja jos sulla ei tietoa asiasta lainkaan, luepa hiukan enempi....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


cristis kirjoitti:

Pitääkö kun olen koiranpentumme 12viikkoisena rokottanut ja sittenhän kk päästä on taas rokotus niin pitääkö sitäkin ennen antaa madotus?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu