Poliisi korruptoitunut?

Saako juttuja ne jotka maksavat eniten?


"Alibi-lehti kieltäytyy tästälähin kaikesta yhteistyöstä poliisin kanssa.

Päätoimittaja Mika Lahtonen julisti poliisiboikotin lehtensä verkkosivuilla keskiviikkoiltana.

Syy boikottiin on Lahtosen mukaan poliisin harjoittama tiedotusvälineiden eriarvoinen kohtelu."
2169
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mistä lähtien joku alipi on ollut tiedotusväline??? Eihän se kelpaa edes paskapaperiksi tai sytykkeeksi.... Ihme, että poliisi on edes milloinkaan tiedottanut sille mitään. Lakihan itseasiassa kieltää sen, koska poliisin oleminen sen lehden sivuilla on poliisin arvolle sopimatonta.

Äänestä

Enpä usko että se on rahasta kiinni. Todennäköisempää on, että se riippuu tiedotusvälineen yleisestä arvostuksesta. Alibi on nimittäin sitä tasoa, että ihmetellä täytyy jos kukaan itseään kunnioittava ajatteleva yksilö antaa siihen mitään lausuntoa. Lahtosen olisi paras tehdä vaikka jotain minkä osaa ja jättää lehden toimittaminen sen osaaville.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


selvitettävää kirjoitti:

Saako juttuja ne jotka maksavat eniten?


"Alibi-lehti kieltäytyy tästälähin kaikesta yhteistyöstä poliisin kanssa.

Päätoimittaja Mika Lahtonen julisti poliisiboikotin lehtensä verkkosivuilla keskiviikkoiltana.

Syy boikottiin on Lahtosen mukaan poliisin harjoittama tiedotusvälineiden eriarvoinen kohtelu."

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu