Moikka moi
Olemme lähdössä roomaan ja välilasku on riigassa, pitääkös itse roudata laukut vai meneekö ne lentoyhtiön puolesta siihen roomaan jatkavaan koneeseen. Takasin tullessa sama juttu. Aikaa on lentojen välillä vaan reilu tunti. Ehtiikö siinä tommosta edes??
lentokoneella
2
890
Vastaukset
- tikettiä
Yksinkertaisesti näin;
Jos lentosi on tilattu yhdeltä ja samalta yhtiöltä ja samalla kertaa, ts jos sinulla on vain yksi lentolippu ja siihen merkattu lennot välilaskuineen, niin ei tarvitse, yhtiö hoitaa matkalaukkusi Roomaan asti. Ja vastuu on lentoyhtiöllä että kerkiät seuraavalle lennolle.
Mutta jos lentosi ovat tilattu kahdelta eri yhtiöltä ja niistä molemmista eri liput, niin kiirettä pitää että kerkiät bookata itsesi laukkuinesi seuraavalle lennolle.
Toivottavasti lippusi on ensin mainittu ! - Juuri Roomasta tullut
Meillä oli välilasku Milanossa, laukut kyllä luvattiin suoraan Roomaan jo lähdössä Suomessa Finnairilla, mutta eipäs tulleetkaan. Vasta seuraavana päivänä toimitettiin hotellin eli olivat jääneet Milanoon. Meillä oli lento samasta paikasta vaihtoineen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467565
- 334173
- 573685
- 503170
- 172856
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons572471- 542388
- 402329
- 452322
- 162266