Saippuatehdas?

Kävin muutama kymmenen vuotta sitten Hampuri (-Altona). Siis siellä altoonan puolella. Siellä silloin parhaillaan kunnostettiin vanhaa saippuatehdasta nuorison käyttöön. Mitenkähän sille kävi? Onkohan "saippuatehdas" vielä käytössä?
-
Onkohan sillä kotisivuja?
11047
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Katu, vuosi? Altona on laaja kaupunginosa. Surffailin netissä mutta en löytänyt mitään, joten tarkennathan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juruxx kirjoitti:

Kävin muutama kymmenen vuotta sitten Hampuri (-Altona). Siis siellä altoonan puolella. Siellä silloin parhaillaan kunnostettiin vanhaa saippuatehdasta nuorison käyttöön. Mitenkähän sille kävi? Onkohan "saippuatehdas" vielä käytössä?
-
Onkohan sillä kotisivuja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu