Baze 5500

Tietääkö joku mistä löytäis aluekoodin purkuohjeet kyseiselle laitteelle. Ei tunnu kovin helposti ohjeita löytyvän kun on niin outo merkki :(
1178
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

1.avaa levy kelkka
2.paina setup nappia
3.näppäile 1, 3, 7, 9 ja sitten haluamasi aluekoodi eli 0 (nolla) joka on aluevapaa
4. ruudulle tulee teksti "aluekoodi 0"
sulje kelkka

näin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ZedNut kirjoitti:

Tietääkö joku mistä löytäis aluekoodin purkuohjeet kyseiselle laitteelle. Ei tunnu kovin helposti ohjeita löytyvän kun on niin outo merkki :(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu