Sää Budapestissa?

Hei! Olemme menossa Budapestiin 21.3.09 ja tiedustelisin minkälainen lämpötila ja muutenkin sää Budapestissa on tuolloin? Varmaan Suomeen verrattuna lämmin? Onko kevät tuolloin jo pitkällä? Kiitos infosta!
4824
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ehkäpä alkaa kevät...alkuviikon lunta on hävinnyt lähes, tänään aamulla satoi vettä päivällä oli aurinkoista :)lämpöä 8-10, ja aamulla linnutkin lauloivat jo tänään. Tulee kevätkin kyllä. Tervetuloa.

Äänestä

..näyttää viikon eteenpäin... viikon päästä sateista ja n 7 astetta näyttää :)
ja päivittäin se ennuste näyttää muutuva, niin kuin ennusteet yleensäkin

Äänestä
  • Tallensin sen pikakuvakkeeksi. Budapestiin lähdössä 26.3 :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Embo kirjoitti:

Hei! Olemme menossa Budapestiin 21.3.09 ja tiedustelisin minkälainen lämpötila ja muutenkin sää Budapestissa on tuolloin? Varmaan Suomeen verrattuna lämmin? Onko kevät tuolloin jo pitkällä? Kiitos infosta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu