Minkälainen häkki tai kuljetusboxi olisi hyvä/käytännöllinen. Autoon lähinnä ajattelin, meillä farmariauto, johon pitäisi mahtua kultsi ja cava taakse. Kultsi on jo tottunut matkustaja, eikä sillä ole häkkiä, vaan pelkkä koiraverkko takapenkkien takana, mutta Cavamme on vielä pieni, ja tarvitsee jonkun kuljetusboxin. Minkä kokoinen on paras, jotta mahtuu sinne aikuisenakin? Ja riittääkö muovinen, vai pitäiskö olla kokoonmenevä metallinen? Lisäksi kiinnostaa tietää, millainen panta ja talutin kannattaa hankkia. Nyt on käytössä pennulla ohut "noutajatalutin", mutta haluan hieman pitemmän hihnan, ja kunnon kaulapannan. Kiitos etukäteen vastauksista!
Millainen häkki?
cavamamma
1
390
Vastaukset
Pentuna olen cavan laittanut turvallisuus syistä autoon kissankuljetusboxissa. Boxin on kooltaa esim. Clipper 3 tai Atlas 30. Ihan vaan sen takia, ettei sakemannimme listi sitä auton heilahdellessa.
Aikuinen cavamme matkustaa tavaratilassa ihan "irtonaisena" sakun kanssa. Farmarissamme on koirakalteri, eli tosi tukeva verkko peräosan ja matkustamon välillä.
Kaulapantana olen käyttänyt ns. puolikiristävää pantaa. Hihnana ohut nahkahihna kunnon lukolla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1124697Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1744433Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.961813- 4031681
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331443Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3621142Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61139- 611030
- 711012
- 92968