Haluaisin tietää mitä penkkiä suosittelisitte.
1. Penkissä oltava rotaatio varsi.
2. Penkiin pitää saada kiinni isot lohikoukut ja numeron 22 pintakoukut.
Ehdokkaat=
http://flyshop.fi/catalog/product_info.php?cPath=22_186&products_id=489&osCsid=0ab64cf3a386de8bd301d929630f7514
http://www.rialinna.fi/index.jsp?pid=77&productid=659
http://www.kalastuskauppa.com/showproduct.php?show_product=_2F914D6HQ
Kertokaa omat kokemukset ja tuttujen kokemuksista. Jos on muita ehdokkaita, kertoisitteko.
Kiitos asiallisista vastauksista
mikä penkki?
2
1903
Vastaukset
- lohisudin tekijä
Minulla on pari penkkiä, ensimmäinen toi Fly Mate. Toinen on halvin matka Renzetti pedestal, käytössä jo toistakymmentä vuotta. Olen siihen ollu tyytyväinen. Mahtuu kamojen sekaan helposti vaikka menisi pidemmällekin patikkaretkelle. On näemmä Suomessa turhan kallis, Viron "Taimen" kaupasta hinta 190e. Varmaankin on muitakin hyviä ja halvempia, mutta tämä mun mielipide.
- perhomies aftm#4
Kukaan kerkiä perehtymään lohikoukku/ pinturi 22 luokkaan kerralla. On valittava mikä oma juttu on ja siitä se alkaa ainoastaan jollain tasolla edistymään. Vapa määräkin olisi melkoinen kaikkea tekemään, siimoista puhumattakaan sekä perhot, hoh hoijaa mikä tehtävä.... Sanon suoraan sen, että 22# pinturia et uita varmasti koskaan. Hermosi jo rauhaton kirjoituksen alussa ja tuskin maltat lukea siian tuikkia joesta, nimittäin harjus ei kyseistä kokoa 1:1 itikka tarvitse mihinkään, taimenesta puhumatakaan. 0,08 tai 0,06 on vaatimus kärjelle jo 18# luokalle joka itikka 1:1 ja 22# on bakteeri..heh. Lohelle annetaan vaijeria koukkun turvaksi jotta pysyy ja varmaan vaijeria nykyään se "siima" jotta onnistuu rokastus... Hanki penkki ja ala sitomaan vain, se kyllä muotoutuu aikanaan suuntaansa jos ei varmaa vielä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1054054Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv562280Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?741600Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko51054- 66834
- 20784
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu117778- 39762
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.49748- 62748