Luonnevikainen pikkupoika

Yvonne Bosch

On mäkihypyn tila Suomessa surkella tolalla.Väkisin on jaksettava leikkiä tuollaisen luonnevikaisen reppanan kanssa. Harri Ollin paikka on apukoulussa oppimassa elämän perusasioita, eikä edustamassa Suomea missään kisoissa.Häpeäksi on tuollainen henkisesti jälkeenjäänyt amistason pikkukingi. Ikävä kyllä,tuon rääpäleen annetaan pompottaa mielensä mukaan koko Suomen mäkiorganisaatiota, kun luullaan että "sota tarvii yhtä miestä". Tuollaisen amisrääpäleen paikka on neppisautokisoissa, ja nekin kellarissa lukkojen takana.

2

223

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • paljastui

      vielä kehnommaksi.
      Heittelet julkisesti solvauksia Ollia kohtaan ja myöskin puhut halveksivasti amistasosta.
      Haluat loukata ja leimata suurempaakin ryhmää.

      Olisikohan syytä opiskella elämän perusasioita.

      • tää kirjoittaja

        on itse joukkohysterian uhri, kun on lähtenyt mukaan median aloittamaan nuoren ihmisen takaa-ajoon. Kannattaisi opetella mediataitoja.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      109
      5015
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      429
      1587
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      193
      1152
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1133
    5. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      18
      1054
    6. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1020
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      941
    8. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      931
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      886
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      836
    Aihe