Olen menossa Puerto Ricoon, ja tarkoitus olisi nähdä delfniijä. Onko kukaan teistä niitä nähnyt vai onko taas kaikki pelkkää lumetta mitä on luvattu? Ajankohta huhtikuun alku.
Meriretki Puerto Rico
simpukka9
3608
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No eipä ole näkynyt luvattu kyllä on monta kertaa.
Kannattaa varmaan kysellä vähän paikallisilta kalastajilta, luulisin.
Siitä vanhemman beach:n satamalaiturilta lähtee niit paatteja. Tais olla parikin eri firmaa. Makso muistaakseni 20 e/hlö. Oli melkonen duuku ja maailman mies olevinaan sen paatin omistaja jos olin. Tais olla Irlannista. Hyvää läppää se kuitenkin heitti eikä hän sillon päreessä ollu. Onneks se ei ollu kipparina. Satuttiin onneks ison parven kohdille. Hauskaa merimatkaa..
Viime vuonna nähtiin matkalla Morganiin ihan tavallisella vuoroalukselta ison parven delfiineitä. Laivan kippari jopa pysäytti paatin jotta saatiin ihailla niitä, kunnes häipyivät.