Hei!
Kertokaahan pähkinänkuoressa hiiren hoidosta ja etenki ruokinnasta! Voiko hiirelle syöttää esim. rotan kuivaruokaa ja makutankoja?
Tarkotuksena ois hankkia hiiri ja kaikki nopea tieto ois hyvästä!!!
NEUVOJA?!?
5
724
Vastaukset
- sdhg
Eiköhän noita tietoja löydy ihan vaan kun kirjoitat googleen "hiiren hoito-ohje"...
..tiedot on sillä tasolla, ettei edes ruokinta ole selvillä, niin suosittelisin unohtamaan kiireen ja tutustumaan rauhassa esim.: www.hiirifoorumi.net
- SherryVodka
Voiko hiiriä laittaa juoksupalloon, entä mikä olisi hyvä eläinkauppa oulussa hiirien ostoon? Tai onko oulussa hiirienkasvattajia?
- Pelonkantaja
SherryVodka kirjoitti:
Voiko hiiriä laittaa juoksupalloon, entä mikä olisi hyvä eläinkauppa oulussa hiirien ostoon? Tai onko oulussa hiirienkasvattajia?
Älä missään nimessä laita hiirtä juoksupalloon, se on erittäin stressaava ja huono "liikuntamuoto".
SherryVodka kirjoitti:
Voiko hiiriä laittaa juoksupalloon, entä mikä olisi hyvä eläinkauppa oulussa hiirien ostoon? Tai onko oulussa hiirienkasvattajia?
..on useimmiten huono paikka hankkia elävää eläintä. Jollei muuten, niin yleensä hiiretkin ovat kaupassa jopa puolet kalliimpia, kuin kasvattajalla. Oulusta ei tällä hetkellä löydy ns. virallisia kasvattajia, mutta muistaakseni siellä on kyllä asiallista hiirikasvatusta jollakin. Käyppä osoitteessa hiirifoorumi.net ja jätä ilmoitus osto-puolelle, ellei myynti-osiota selaamalla löydy sopivaa lemmikkiä! :)
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks
Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann4493115Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon
Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel1432292- 1352142
Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel291624Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä71495Kaninkolojen vaikutus?
Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak2101359Martina ei mennyt naimisiin
IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva1651320- 81106
- 571086
- 71817