Juttuja Harrista sensuroidaan!

Kisojen alkupuolella kirjoitin keskustelun otsikolla: "Hurja Harri vai Harja Hurri" ja se poistettiin melko pikaisesti vaikka kyseessä on sanaleikki. Mietin ennen hyppykisoja autossa kumpaa Harri on. Ensimmäinen hyppy oli mahtava, mutta sitten loppui hurja luonto ja esiin tuli kiukutteleva tenava.

Toisaalta sääliksi käy, mutta säälihän on sairautta. Turhat pullistelut ja tempaukset pois ja ryhtiä nuorelle miehelle niin kyllä se siitä kuten Manu tapasi sanoa.

Harrissa on ainesta jos vain pää kestää. Nöyryyttää tekemiseen ja se ei tarkoita nöyristelemistä joka on taas eri juttu vaikka Harri juuri siihen onkin syyllistynyt!

2

304

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pojassa on kovastikin

      ..ainesta hyppääjäksi, mutta media on päättänyt pilata hänen uransa. Kummallista kannustusta tuollainen, että puukotetaan ja puukotetaan ja perässä tulee vielä joku Toninieminen joka vääntää veistä haavassa. Kukaan tuollaisessa ilmapiirissä pysty työtään tekemään kunnolla - ja lyhyt se tuntuu olevan niemisenkin muisti, itselläänkin on historiassa suksien nakkelua, mökötystä ja myös kohtalaisesti alkoholia, nyt vain näyttää olevan valmis ensimmäisenä heittämään kiviä.

      • olli,

        heitettävä pellolle Suomen joukkueesta. Sääliksi käy Janne Väätäistä ja muita joukkueen jäseniä. Mitalimahdollisuudet pilasi yksi äksyilijä. Viiden vuoden päästä takaisin joukkueeseen. Eiköhän ensi viikolla tule joku selvyys asiaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3432
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      77
      1357
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      182
      1349
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1050
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1000
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      952
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      869
    8. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      867
    9. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      855
    10. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      835
    Aihe