Tärkeä kysymys

>>>Ylläpito poisti.
Kirjoittanut: Bergeronnette 1.3.2009 klo 12.10


En minä. Poistin sieltä vain muutamia yksittäisiä viestejä.
3263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

viestistä. ylläpito sitten poistaa nämä. oli ne asiattomia tai ei.

Äänestä
  • Ei poista läheskää kaikkia viestejä joista poistopyyntö on tehty. On siellä palstalla nyttenkin avauksia sekä viestejä joista poistopyyntö on tehty. Osasta poistettu vain ilmoitus asiattomasta viestistä.

    Tuo ei selitä sitä miksi palstalta poistuu asiallisia viestejä jatkuvasti. Ylläpito ne nytkin poistaa vaikka palstalla on seriffi.

    Äänestä

  • Uudellamaalla eri kaupunkien palstoilla mainostetaan aivan härskisti eri asioita.Usein toinen kysyy asiaa esim. "mistä saa maitoa" ja kohta toinen vastaa firman nimen.poistoilmoitukset ei usein johda mihinkään.Säännöt kuitenkin kieltää mainonnan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ylläpidolle! kirjoitti:

>>>Ylläpito poisti.
Kirjoittanut: Bergeronnette 1.3.2009 klo 12.10


En minä. Poistin sieltä vain muutamia yksittäisiä viestejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu