Olen jo toistakymmentä vuotta kärsinyt nivelkivuista. Nyt todettu nivelrikkoja ja kivut vain pahenee.
Kaikki mahdolliset hoidot kokeiltu ja myös lääkkeet.
Mitä löytyikään.
ARTHRO BALANS PLUS.
Uskomaton luontaistuote.
Jo kuukauden jälkeen oli kivut lähestulkoot poissa ja elämä hymyilee.
Tätä tuotetta voin suositella kaikille jotka kyseisistä vaivoista kärsii.
Uskomaton mutta todella toimiva.
Kaikki mahdolliset hoidot kokeiltu ja myös lääkkeet.
Mitä löytyikään.
ARTHRO BALANS PLUS.
Uskomaton luontaistuote.
Jo kuukauden jälkeen oli kivut lähestulkoot poissa ja elämä hymyilee.
Tätä tuotetta voin suositella kaikille jotka kyseisistä vaivoista kärsii.
Uskomaton mutta todella toimiva.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mainos? Ainakin kuulostaa ihan sellaiselta.
Hei.
EI OLE MAINOS vaan itse kokeiltu ja hyväksi todettu.
Olen jo parikymmentä vuotta joutunut etsimään kipuihini vaikka mitä ja eikö tarkoitus ole jakaa tietoa mikäli muitakin samoista vaivoista kärsiviä on ?
Tämä on todellakin itseni kokeilema tuote joka tepsi minuun ei toki välttämättä kaikkiin mutta yksikin kivuton päivä on minulle arvokkaampi kun lottovoitto.
Kun itse olet siinä vaiheessa että kivut hallitsevat elämääsi 24/h niin uskon että sinäkin olisit maailman onnellisin ihminen jos löytäisit helpoitusta.
Tieto on tarkoitettu jaettavaksi.
Okei okei... Luin vain tuolta keskustelun säännöistä, ettei saa markkinoida tai mainostaa tuotetta tai palvelua ilman Suomi24:n lupaa. Ilmeisesti siis kaikki nimeltä mainitut lääkkeet, ravintolisät ja itsehoitotuoteet saa täällä kehua ilman että se on mainostusta. Kätevää. Ja ilmaista.
msm-jauhetta, eli rikkiä. Voi ehkä auttaa.
Jos nivelten pinnat rikki puhki kuluneet ja luut hankaa toisiaan, niin siihen EI auta muu kuin keinonivel.
Glukosamiinia myydään myös apteekissa reseptillä saatavana valmisteena. Sillä on tutkimuksissa osoitettu olevan nivelpintoja parantavia vaikutuksia. Liikoja ei kannata kuitenkaan odottaa. Ei tehoa kaikkeen. Kannattaa lääkäriltä pyytää resepti, niin saa halvemmalla glukosamiinin kuin luontaistuotekaupoista tai netistä.
Chondroitin vaikuttaa nivelnestettä lisäävästi, Siis lisää vaurioituneen nivelen iskunvaimennusta. Tässäkin on huomioitava, että ei tehoa läheskään kaikkiin.
Aloittajan mainitseman tabletin kaltaisia tuotteita on markkinoilla runsaasti. Valmistajia on paljon, samoin kauppoja.
Niveltä pitäisi kuitenkin pyrkiä aina liikuttamaan liikeratansa puitteissa, jotta se ei juutu. Kipulääkkeet voivat olla välttämättömiä.
Keinonivel on se lopullinen parannuskeino. Toimii, vaikka nivel olisi leikannut melkein iinni.