Paljonko

maksaa..

noin viiden kilometrin matka taksilla? =) Aattelin ettei heti oteta yli hintaa ja tietää et mitä suurin piirtein tarjoo..

Lomaillaan siis pohjoisessa lähellä Grand Baieta.

4

1198

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jotain......

      200-250 MUR. Tekee ~ 5-6 €.

    • Hintaa

      Ei pysty sanomaan, mutta veikkaisin 200-400 rupiaa. Grand Baien keskustassa taksilla noin 1,5km oli 150 rupiaa kolmelta henkilöltä.
      Koko päivän taksin vuokraus oli 1800 rupiaa.

    • lomaillut

      Meidän 4H-seurue maksoi taksista Grand Baieen mitä vaan 50-250 rupian väliltä, jos ottaa taksin lennosta tien varrelta tai bussipysäkiltä voi päästä todella halvalla, taksikuskit ajelee ohi ja ottaa mielellään kyytiin edes pienen maksun ollessa tarjolla. Näin siis Grand Baieen päin mentäessä, sieltä tullessa taksi oli yleensä kalliimpi, kun oli selkeä tarve taksille, hinta noin 200-250 rupiaa.

      Kannattaa ajaa bussilla, mukavaa, helppoa ja tekee erinomaisen hyvää matkabudjetille.

      • kari am taas

        noin 350-500 rup. Odotus yleensä ilmainen (eli jos menet ravintolaan 3km päähän, olet siellä 3h ja tulet takaisin niin hinta edelleen 500 rup)..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      100
      991
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      918
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      810
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      142
      741
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      685
    6. 78
      531
    7. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    8. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      86
      507
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      506
    10. Nykytiedon valossa

      Tekisitkö nykyisellä tietämyksellä jotain toisin ja mitä se olisi?
      Ikävä
      70
      486
    Aihe