http://www.tuulilasi.fi/uudetautot/?subarea=&article=158098
Ihme tapahtui. Renaultin myynti aloitettiin vihdoin uudestaan kolmen vuoden tauon jälkeen. Vahinko on kyllä jo tapahtunut.
ME auto olisi pystynyt ehkä luomaan Renaultille markkinaosuuden tyhjästä mutta nyt se joutuu aloittamaan niin syvältä nollan alapuolelta että vaikeaa on.
Renaultin ostajat karkotettiin kolmen vuoden ajan niin määrätietoisesti kilpailijoiden leiriin että markkinaosuus putosi 6% tasolta prosentin pintaan ja syöksykierre jatkuu.
VIHDOIN SE TAPAHTUI!
4
925
Vastaukset
- Modus 2005
On tätä odotettukin vuosia! Päästään eroon Bilian myynninestämiskampanjoista ja surkeasta korjaamotoiminnasta.
- naapuriin
Hesarin B1 sivulla on Saksan romutustuesta, 2500€ valtiolta.
Piti auttaa Saksalaista autoteollisuutta, "mutta:
suurimmat hurraahuudot ovat tähän mennesä kuuluneet Ranskasta ja Romaniasta.
Pienten autojen valmistukseen erikoistunut Renault ja sen omistuksessa oleva halpa-automerkki Dacia ovat raportoineet hurjasta kysyntäpiikistä." Ostin kolme vuotta sitten uuden Meganen. Laatu vähän mietitytti, mutta mukaan myytiin huolto-/kirjaussoppari. Homma pelitti Bilian kanssa hyvin, mutta nyt Renault Nordic ilmoittamatta katkaisi sopparin. Olen yhä toistuvasti yrittänyt saada selitystä maahantuojalta toimaria myöten, mutta huonolla menestyksellä.
Nyt kannattaa varoa myös uusia relluja!
Kilpailijoille vinkki: nyt kannattaa lähestyä 3 vuotta vanhojen Rellujen omistajia. Useimmat meistä ostavat jatkossa minkä muun tahansa, kunhan ei rellua!- Jormapetteri1
koiranen. Katsopa tarkkaan kuka sen sopimuksen kanssasi on tehnyt. Taitaapi olla kyllä Bilia joka tuon huoltosopimuksen kanssasi teki ja poikkaisi. En usko että kolme vuotta sitten olematon yritys on sopimusta tehnyt saati katkaissut.
Uusiin autoihin näköjään sopimuksen saa, koska taitaa olla Renault Nordicin alaisuudessa eikä Bilian.
Kannattaa varmaan kysyä mieluummin Bilian toimarilta syitä katkaisemiseen...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 542798
- 612641
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p362163- 631937
- 551905
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa351602Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41935Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit112863Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.123839Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit37824