Olemme lähdössä matkalle ja etsimme sopivia ihmisiä liittymään joukkoomme. Jos olet kiinnostunut elämään oikeasti vapaata, sosiaalista, onnellista seikkailuelämää luonnossa tavanomaisen kaupunkielämän sijasta, olet oikea henkilö.
Meitä on tällähetkellä muutama henkilö mukana suunnitelmassa, 21-28-vuotiaita miehiä ja naisia Suomesta.
Otamme lennon Australian itärannikolle ja lähdemme sieltä omalla purjeveneellä liikkeelle ja etsimme sopivan saaren jonne pysähdymme, Australian, Salomonsaarten ja Vanuatun välillä. Tarkoitus olisi pitää elämä mielenkiintoisena ja veneellä voimmekin vaihtaa saarta ja seutua kun siltä tuntuu!
Saaret joille olemme matkalla, ovat ns. paratiisisaaria keskellä kristallinkirkkaita vesiä jotka ovat täynnä kalaa, ja lämpötila on miellyttävä vuoden ympäri, ja kasvillisuudessa hallitsevana ovat kookospalmut. Tarkoituksenamme on kuitenkin elää mahdollisimman omavaraisesti, joten kaikki ei varmasti aina tule olemaan helppoa, mutta sitäkin mielenkiintoisempaa ja luonnollisempaa ihmiselle kuin kaupunkilaiselämä.
Jos kantti kestää, niin mukaan vaan luomaan elämän tähän asti suurinta seikkailua! :)
Lisätietoja: Tero (puh. 040-8329917) tai Ville (e-mail: [email protected]).
Paratiisisaarille
Tero&Ville
3
1259
Vastaukset 3
- ehkä mukaan?
Aika olennaista olisi tietää milloin olette tuota reissua suunnitelleet ja miten pitkään on tarkoitus olla matkalla? Ja toinen asia on millaista budjettia olette ajatelleet? Nuo ratkaisevimmat asiat kun viestistä puuttui.
- TertsiM
Juu turhan lyhyt viesti oli kyllä häneltä. Täällä on lisätietoja: http://www.teromiettunen.com/forums/viewtopic.php?f=3&t=30
- paikallinen
älä heti tule. Vihuri voi olla 200 km tunnissa,joskus enemmäkin
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1281326
- 881232
- 79698
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...9638- 27637
- 47533
Suomessa ei anneta opiskella eikä työskennellä
Johtajat päättävät elämästäsi ja tekevät puolestasi päätöksiä. Johtajat eivät osaa kuunnella, koska ovat narsisteja.117516- 19515
- 44505
Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/115499