http://juhasalminen.pictures.fi/kuvat/Season09 Promo Photos/Promo 09 004.jpg
komee on peli !! aika paljon on osia vaihdettu.
mikähän on mopedin hinta ? siis ko. varustuksilla. mutta niin kuin kaikki tietää asiawing tulee vetämään maton alta ja valtaa kaikki offroad markkinat. on ne niin laadukkaita ne kiinalaiset. suotakoon pieni nälvi ;)
komee on peli !! aika paljon on osia vaihdettu.
mikähän on mopedin hinta ? siis ko. varustuksilla. mutta niin kuin kaikki tietää asiawing tulee vetämään maton alta ja valtaa kaikki offroad markkinat. on ne niin laadukkaita ne kiinalaiset. suotakoon pieni nälvi ;)
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tosi on.
Juha voittaa vielä pari mestaruutta Bemulle ja lähtee sitten vetämään Asiwingillä.
Tosi on.
sanomattakin selvää, ihme muuten kun alan lehdet ei ole vielä noterannu asiawingsiä ! onkohan maahantuoja unohtanu laittaa tiedotteen lehdistölle ? tiedote pitää laatia heti ! ja lähettää seuraaville lehdille: TM, VM, offroad pro, bike, et ja mp-maailma. ruotsin lehtiä unohtamatta. doni ii vois nyt laittaa hihat heilumaan ...
Jotenkin tulee mieleen -70 luvun taite, kun Jammun Traileille hymähdeltiin Jawan tappajina ;)
Aika hiljasta siellä Jawa rintamalla oli muutaman vuoden jälkeen.
Uskokaa vaan. Kinukit tulee ja harrastaja ei voi vastustaa puolta halvempaa kilpailukykyistä laitetta,...muusta kuin periaatteesta.
Ja voin ottaa huuhaa-ennustajan leiman, mutta tallentakaa tämä koneelle ja lukekaa 10v päästä. Käykö ?
enään kiinaa, kun 500 milj. orjaa/maatyöläistä pättää lähteä marssimaan pääkaupuniin kyselemään oikeuksia ?? voi tulla pieni hässäkkä ;) jawa taitaa tehdä parhaat moottorit speedwaypöyriin ?
Kaikille viisaille tietäjille tiedoksi! Juhan BMW:ssä on taiwanilaisen(KIINA) Kymcon valmistama moottori!
kyllä kinukki tekee ja ehkä osaakin kun länkkäri hemmo seisoo vieressä ja valvoo !?
Vai miksi siellä kiinassa pitäisi amerikkalainen lehmäpoika olla vahdissa?
Eikös bemu ole vielä toistaiseksi nahkahousupoikien omistuksessa?
koskaan asunut suomen rajojen ulkopuolella. länkkäri = ei kiinalainen suht-koht sivystysvaltiosta tuleva hemmo eli tyyppi. vrt eng. sana expat. ei ole häpeä kysyä, vaikka se kysymys vitsi olikin.
11 500€ maksaa tuommone bemu uutena siihen WP etupää varmaan n. 1500-2000€ ainaki sitte takaiskari n. 1000€ kieppeillä sitten acran putkisto n.1000€ exel vanteet n. 2000€ ainaki, renthalin ohjaustanko n. 300-400€ hydraulinen kytkin vaijerin sijasta, tankki yms. paljon muuta pikkunippeliä ja säädöt.....summasummarum. varmaan saat tollasen pärrän 20 000€ tai vähän yliki (25 000) jos et ite laittele osia paikalleen jne. eli aika kallista....elämä on..tuskin tulee samalla tavalla laitettua pyörää ihan heti vastaan enskapolulla.. toki voihan sitä jotain alennusta tulla myyjältä jos ostat pyörän ja kaikki edellämaitut osat samasta liiteristä..mutta kallis on pyörä joka tapauksessa..et noilla kilkkeillä saa kummiskaa alle 17 000€
Jos pitää ostaa raakapyörä niin sen hinta plus WP etuhuilut ja takaisari.Akran täysputki taitaa maksaa n.1200€
Konetta on varmaan säädetty,nokkia vaihdeltu ym,ym,koneen luonnetta muunneltu sytkäkäyrällä..Luulisin.
juhan ja kumppanien bemut olla ihan iskussa,harmi
sinänsä.