Mikä mahtaa olla Golf V-korin jakohihnan vaihtoväli, kone on 1,6 75kW ei fsi?
Koneessa on long-life huoltoohjelma.
Golf V 1,6 jakohihnan vaihtoväli?
11
16143
Vastaukset
- Golf on paras
Terve! Tää ei sinua auto,mut just selvitin 1.4 55kw 16v hihnanvaihtovälin.Kysyivät moott.numeroa ja vastaus:120.000K´km tai 5-vuotta.
- soitin
soittamalla se selvisi.
huoltoohjeena on että määräaikaishuollossa tarkistetaan.
Yleisin vaihtoväli on 90 tkm mutta myös 120 tkm vaihtoväliä on käytetty.
Kai se sitten on huollon silmälaseista ja rahanahneudesta kiinni.- maksaa älyttömästi
Kilometrejä ei ole kun 88000,mutta toi saamarin 5-vuotta tuli viikko sitten täyteen.En oikein tiedä mitä tekis on toi pätäkkä vähis tällä hetkellä.
=Kylppäriremontti!!!! - varmasti
maksaa älyttömästi kirjoitti:
Kilometrejä ei ole kun 88000,mutta toi saamarin 5-vuotta tuli viikko sitten täyteen.En oikein tiedä mitä tekis on toi pätäkkä vähis tällä hetkellä.
=Kylppäriremontti!!!!Köyhän ei kannata ostaa huonoa. Miksi kuitenkin päädyit Golfiin?
- osti huonon
varmasti kirjoitti:
Köyhän ei kannata ostaa huonoa. Miksi kuitenkin päädyit Golfiin?
Vastaus kysymykseen miksi päädyit Golfiin?
Nubiran toimitusaika olisi ollut kolme kuukautta,en yksinkertaisesti malttanut odottaa kun olin entisen autoni myynyt ja kesäloma edessä.
Golfin sain kahdessa viikossa ja suurinpiirtein Nubiran hinnalla.KYLLÄ KADUTTAA!!Nubira kun pitää hintansa paremmin.Saatana kaljat kaatu housuille!! - Anonyymi
osti huonon kirjoitti:
Vastaus kysymykseen miksi päädyit Golfiin?
Nubiran toimitusaika olisi ollut kolme kuukautta,en yksinkertaisesti malttanut odottaa kun olin entisen autoni myynyt ja kesäloma edessä.
Golfin sain kahdessa viikossa ja suurinpiirtein Nubiran hinnalla.KYLLÄ KADUTTAA!!Nubira kun pitää hintansa paremmin.Saatana kaljat kaatu housuille!!Heh. Tuli tämä viestiketju vastaan.. Golfilla nyt mittarissa 317000 ja kolmas jakopään vaihto kohta edessä ja kyllä joo, on tuollainen Nubirakin ollut taloudessa puolisen vuotta, siinä muuten todella paska auto. Golffilla meinasin vielä muutaman vuoden ajella..
- Anonyymi
maksaa älyttömästi kirjoitti:
Kilometrejä ei ole kun 88000,mutta toi saamarin 5-vuotta tuli viikko sitten täyteen.En oikein tiedä mitä tekis on toi pätäkkä vähis tällä hetkellä.
=Kylppäriremontti!!!!Olisit ostanut oikean auton. Sen jakopää on ketjuvetoinen, kestää yhtä kauan kuin moottori.
- Anonyymi
Itsellä tuli niin vähän kilsoja että meni 8 vuotta ennen kuin vaihdoin. Hihna oli päällisin puolin ok. Alkuperäinen hihna oli contitechin valmiste. Uuden Gates paketin vesipumppu oli made in china.
- Anonyymi
Tänään vaihdoin VW Golf mk3 jakohihnan ( Gontinental ) ja kiristinrullan. Autolla ajettu 500000km. 3-vuotta sitten vaihdoin kaikki jakopään osat : Hammashihna, hammashihnapyörät, tiivisterenkaat, vesipumpun ja kiristinrullan.
- Anonyymi
Purkamaan jouduin tieltä osia, että sai tilaa nysvätä hihna paikoilleen. Ajastinmerkit kohdilleen ja muutaman kerran käsin pyöritin alahihnapyörän mutterista hihnaa, että ajoitus on oikein. Tehtävä aina varmanpäälle, kun kiire ei mihkään ja sää mitä mainioin tänään.
- Anonyymi
Continental🫠🌞
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71914
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708