Kääriäinen ja Riku Niemi Orc

millainen oli?

Olin menossa Viihdekeskukseen lauantaina, mutta kuume tuli väliin. Millainen tuo Jorkin ja Riku Niemen pumppu oli? a)kuunneltuna b) tanssittuna?

3

720

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Musiikillisesti ja tanssia ajatellen hyvä ilta! Erikoista tosin oli, että vaikka oli kaksi orkesteria, niin alkuillasta oli lisäksi Matti levynpyörittäjänä.

      Pääorkka otti taiteilijavapauksia eikä aina soittanut kappalepareja kuten tansseissa voisi ajatella, mutta ei se menoa haitannut. Yksi erikoisuus oli, että ensin tuli ylinopea jive ja sitten ikään kuin rukouksen kuulleena toisena kappaleena tavattoman hidas jive!

      Ilta kuitenkin oli niin musiikillisesti kuin tanssilliestikin onnistunut ja väekeä paikalla sopivasti. Riku Niemi ja Kääriäinen oli houkutellut paikalle myös ei-vakioporukkaa.

    • Kuulostaa hyvältä ja on mukavaa tanssia. Itsellä meni vaan suurin osa illasta pienellä puolella, kun siellä oli mielenkiintoinen karaokekisa ja sitten vielä liikaa juttukavereita paikalla.

    • a) soitannollisesti
      Ehdotonta huippuluokkaa

      b)tanssillisesti
      Jos ajatellaan tanssin olevan pääosassa ja soiton vain tanssin säestystehtävässä, ei Riku Niemen orkesteri ole paras mahdollinen. Soitto valtaa tässä vääjäämättä pääosan.

      Virkistävää vaihtelua tavanomaiseen tanssiorkesteritarjontaan!

      Riku Niemellä on myös Tijuana- orkesteri. Odotin myös siltä suunnalta numeroa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      9
      3782
    2. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      211
      3699
    3. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      130
      3382
    4. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      71
      3362
    5. Korpelanvaara

      Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit
      Suomussalmi
      22
      2237
    6. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      25
      1788
    7. Osaatko arvata

      Mitä ajattelin?
      Ikävä
      34
      1555
    8. Heippa nainen

      Tykkään susta niin että halkeen 😘 Kivaa iltaa. t-mies
      Ikävä
      32
      1481
    9. Meidän täytyy tavata

      Siis se on välttämättömyys.
      Ikävä
      92
      1423
    10. Haluaisin et

      Pussaisit läpi ja nuolisit
      Ikävä
      15
      1343
    Aihe