Aloittelen tässä rakennusprojektia ja pitäisi löytää hyvä yhdistelmäsaha, jolla voi katkoa, sahata jiiriin ja halkaista. Siis vain yksi laite ja runkovaiheen projektissa tekee muu toimija.
Onko käätöpöytäsaha paras vaihtoehto (dewalt, makita) vai onko noista uusista yhdistelmäsahoista mihinkään?
Onko käätöpöytäsaha paras vaihtoehto (dewalt, makita) vai onko noista uusista yhdistelmäsahoista mihinkään?
Vastaukset 2
Vanhimmat
jos ostat kääntöpöydän osta makita tai dewalt. Jos ostat kätevän, ostat katkaisu laitteen ja halkaisun erikseen. Halkaisua piisaa kyllä runkovaiheen jälkeenkin.
Osta devaltkin kääntöpöytäkone.. Se on hyvä ja hinta 500-600 kaupasta riippuen ja saa varmasti myytyä pois sit kun ei enää tarvi..
Dewaltilla olis myös niitä yhdistelmä jutuja missä se pöytä on siinä ylhäällä mutta on vähän tehottomia et jossain listahommassa korkeintaan voi käyttää..
Halkaisu varsinkin on tehoa vaativaa..
Pelkkää kaappaa jos ostat niin dewalt 707 tai 777 taitaa olla uudenpi malli ja hinta kai joku 300. on kelpo pelejä ja saa leveämpääkin katkaistua.
Myös Makitallla on joku hyvä mitä oon käytelly.
Mut siihen tarvis kaveriks jonku halkaisun, niitähän saa satasella bauhausista mut ei jaksa halkoa ja terän laakeri kuluu ja polttaa ittensä kiinni..
Ammattimies