tulee numerosta 46850112078, olen googlannut numeron ja saanut selville että kyseessä on roskapostipuhelu. En vastaa ja varsinkaan soita numeroon, koska se on maksullinen (erittäin kallis).
MInulla on 044 alkuinen DNA-kännykkä liittymä, saako DNAn numeroon eston joka estää tulevat ulkomaan puhelut ?
Outoja ulkomaan puheluja
6
6355
Vastaukset
- lkdlkjl
Dnahan saa kaikki ne estot mitä muillakin operaattoreilla, tosin ne tilattavat estot koskee vain lähteviä puheluita ja tekstiviestejä eli mm. soitot mm. viihdenumeroihin ja aikuisviihdenumeroihin. Puhelimesta voi kyllä kytkeä saapuvien puheluiden estoja, sun kannattaa katsoa puhelimestasi tarkemmin. Siihen tarvitaan sit salasana joka dnalla on tietääkseni oletuksellisesti 1111 eli neljä ykköstä.
- puhelinhäiriköintiin
Tuo samainen numero soittelee itsellenikin useasti päivässä, aamulla ensimmäiseksi ja viimeiseksi ennen puolta yötä.
Välillä soittoja tulee kolmekin tunnin sisään. Alkaa jo vähitellen raivostuttamaan -.-
Tuon lisäksi ahdistelee toinenkin numero, 358985686100
Pistin juuri kännykästä eston ulkomailta tuleville puheluile, saa nähdä auttaako tuon ensin mainitun numeron tapauksessa.- Säikähtänyt!
Voi prkl... onkohan jollain tietoo seurauksista? soitin vahingossa epähuomiossa takaisin, en katsonu numeroo tarkemmin. Potuttaa totaalisen paljon! Toivottavasti ei puhuta mistään järkyttävän isoista summista.. tekis mieli mennä repiin tuon roskapuhelun levittäjän pää irti juurineen! :O :(((
- Help
Miten laitoit tuon eston.
- puupääkö
Mulla alkaa mita oleen kans jo täynnä samoin kuin puhelimeni estolista. On kyllä muuten hyvä mutta puhelimesta ei saa vain maakoodilla estettyä ei jaksa kohta enää blokata numero ja jatkuvasti.
- Anonyymi
kaksoislaskutus, alaspäin katsovan asiantuntunjijan laukaisu puhelut aarnio myynti, suomi, sveitsi
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kanki kovana; ei tiedä pornovideoista mitään
Kaikkosen erityisavustajan asunnossa kuvattiin pornoa. Väittää ettei tiedä asiasta yhtään mitään. https://www.is.fi/po2137506- 582943
- 1932357
Mitä tämä on
Ajatella, olen viimeksi nähnyt sinua melkein vuosi sitten ohimennen. Ja silloinkin sinä välttelit minua. En ole kuullut101773Ei monet elä kuin alle 60 v, mikä vaikuttaa?
gulp, gulp.. Juice Leskinen eli 56 vuotta. Matti Nykänen eli 55 vuotta. Topi Sorsakoski eli 58 vuotta.1711728Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.
Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke201406- 751261
Nyt on konstit vähänä.
Nimittäin tuulivoiman vastustajilla, kun pitää perättömiä ilmiantoja tehdä. Alkaa olla koko vastustajien sakki leimattu,381173Hyvää yötä kaivatulleni
En pysty tekemään kokemaan mitään sielussa tuntuvaa, syvää, vaikuttavaa, ilman että rinnastan sen sinuun. Niin kävi tänä271165Tilinpäätösvaltuusto 27.5
Samalla viimeinen kokous ennen uudenvaltuustokauden alkamista. Vanhat antavat itselleen erinomaiset arvosanat, ja siirty501029