Vinkkejä!!!

hinni

Moikka! Kertokaa kaikkea mahdollista mitä voin tehdä välivuonna! Koulutuksia, vapaaehtoistyötä ulkomailla mitä vaan! Olen ihan hukassa!

5

2217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Työtä.
    • Paasykoeblogi
    • LSKJBFDNM

      Itse lähdin au pairiksi ulkomaille kun en muutakaan keksinyt. En ole katunut lähtöäni hetkeäkään ja tunnen saaneeni välivuodestani paljon enemmän irti kuin ikätoverini jotka jäivät suomeen lähikaupan kassalle vuodeksi töihin.

    • asd asd

      Suosittelen kansanopistoa. Se on silleen helppo, kun saa asunnon, ruuan ja jotain hyödyllistä opiskelua. Yleensä tutut on on ollu ihan haltioissaan, kun siinä sitten tulee kavereita ja verkostoa loppuelämäks. Sitäpaitsi, se on aika edullinen - riippuu paikasta tietty, mutta kun kaikki tulee samaan hintaan. Joko menee johonkin vähän kuin lukee pääsykokeisiin. Tai sit ottaa jotain yleishyödyllistä ja/tai hauskaa esim. tiedottamista tai mediaa, tietokone systeemejä jne. Noita tarvii joka puolella vaikka lääkäriksi joskus valmistuisi.

    • Evezi

      jos sulla on jo ennestään työkokemustakin niin miksi et lähtisi ulkomaille ihan vaikka vaan kiertelemään repun kanssa pariksi kuukaudeksi? Pääsykokeiden haastatteluissa tälläinen reissu kiinnostaa varmasti ensi vuonna. Ja se on loistava kokemus ja voi antaa uusia vaihtoehtoja ja kiinnostuksen kohteita. Mene ihmeessä nyt vielä kun on mahdollisuus! Mutta...tälläiseen matkusteluun jää koukkuun.:/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      65
      2252
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      222
      2127
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      119
      1441
    4. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      17
      1196
    5. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1190
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      104
      1061
    7. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      959
    8. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      949
    9. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      78
      899
    10. Ja tääkin vielä...

      Kukakohan on valittanut, Salmiko itse? https://www.viiskunta.fi/rehtori-valittiin-ahtarissa-ilman-hakumenettelya-o/13479
      Ähtäri
      33
      875
    Aihe