Vanhempi kone ollut muutaman kuukauden käyttämättä ja nyt yritin Photarilla (CS2) käsitellä ja tallentaa kuvia .jpg tai .gif muotoon, mutta eipäs onnistukaan.
Tallentaessa herjaa non-Latin characters ja kuva ei tallennu oikein.
Missä vika?
CS2 - "save for web" herjaa non-Latin characters
3
460
Vastaukset
on metkaa! Mitä tarkoitat: "Kuva ei tallennu oikein"?
- kdqwokd eok oqo
nimeämissä kuvissasi...
Ei ääkkösiä, välilyöntejä, eikä erikoismerkkejä kuvien nimiin...
Eli ei: juhannus love- ongelmaa kerrakseen
Hei! Herjassa on kaksi vaihtoehtoa ok tai cancel. Jos klikkaan ok, se tekee siitä tiedoston, mutta sitä ei saa auki - ei tunnista formaattia.
Kysymys ei ole nyt käsittääkseni tiedoston nimeämisestä, vaan jostain photarin asetuksista. Nimet eivät sisällä mitään erikoismerkkejä ja olen yrittänyt ihan pelkillä kirjaimilla ja numeroilla. Epäilin aluksi, että kuvissa on jokin suojaus tms. mutta myös omissa kuvissani, joita olen aiemmin tallentanut ja samoilla nimillä ei tallennus onnistu... Kaivelin neitistä ja samaa ongelmaa on ollut joillan muilla, mutta ratkaisua en tähän löytänyt.
Jatkan pohdintaa.. Edelleen vinkit tervetulleita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 753577
- 622684
- 812607
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.582408Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1912337Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis
Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu2482082- 431902
- 441759
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t151471EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1491408