Kiri kiri!

http://www.adressit.com/aseet

Aseadressi ohittaa pian perintöveroadressin suositummuudessa. Eroa näiden välillä oli äsken vain 50 allekirjoittajaa.
5547
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Jo aikoja sitten mutta en usko että tuolla adresilla on enään mitään painoarvoa, aseista riistuntahan on jo alkanut.

Äänestä

Tällä menolla poliisi katsoo nimen tuollaisessa adressissa olevan syyn perua henkilön aseiden luvat.

Äänestä
  • että päättäjät eivät uskalla aivan sumeilematta tehdä järjettömiä rajoituksia. Virkistysammunnan puolustajat eivät ole ihan pieni joukko, vaikka adressissa onkin vajaat 50 000 nimeä. Uskaltaisin väittää, että 1,5-2 miljoonaa äänestäjää on adressin kanssa samaa mieltä. Tuollainen määrä ääniä laittaa poliitikot varovaisiksi lausunnoissaan.

    Äänestä

  • Siitä poliisista minä tekisin rikosilmoituksen.

    Äänestä

Nimeni listaan :D

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


adressi etenee kirjoitti:

http://www.adressit.com/aseet

Aseadressi ohittaa pian perintöveroadressin suositummuudessa. Eroa näiden välillä oli äsken vain 50 allekirjoittajaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu