tippuminen korkealta pää edellä

kyoko-chan

En tiedä kuuluisiko tää tänne mutta laitan nyt.
Tipuin 3-4kk sitten parin metrin korkeudelta pää edellä kovalle lattialle ja päähän tuli tennispallon levyinen kuhmu. En mennyt lääkäriin ja nyt mua kaduttaa se. Pystyyköhän lääkäri vielä katsomaan onko kaikki kunnossa? Päänsärkykin on lisääntynyt hiaman. Mua häiritsee tämä tosi paljon.

3

1670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • J a nopee

      SIis et mennyt lekuriin? Toi on järjen köyhyyttä. Tommosesta putoamisesta voi saada tosi pahan aivovamman ja retkahdusvamman. Usein oireet alkaa viiveellä, etenkin jos on niskan retkahdusvamma, eli whiplash. Lääkäriin.

      Mene HETI lekuriin ja vaadi, että pää ja niska/kaularanka kuvataan magneetilla. Maksa itse, jossei muut maksa. Käy sekä neurologilla että fysiatrilla. Eka ymmärtää jotain päästä muttei niskasta.

      Oon lukenut tosi karmeita juttuja tosta niska/päävammasta netistä, ja sinuna hankkiutuisin hoitoon HETI. Googlaa vaikka whiplash, niin uskot.

      Suunnaksi vaikka Karl-August Lindgren (Hki) tai Eero Penttinen (Tre). Ymmärtää niskojen päälle.

    • Lue tuolta

      p3.foorumi.info/niskavamma

      Suosittelen minäkin, että menet nyt vaan lekuriin, etenkin jos oireet on pahentunut.

    • plöh

      Kipin kapin lääkäriin. Poikaystäväni tanssi baarissa pöydällä ja tippui pää edellä alas. Seuraus: Aivoverenvuoto, 3 aivoleikkausta ja aivovamma. Kuolema oli lähellä. Ei onneksi jäänyt vakavia pysyviä vammoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      172
      1157
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      132
      867
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      84
      803
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      738
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      39
      574
    6. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      549
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      296
      538
    8. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      50
      504
    9. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      217
      503
    10. Pakkomielle

      Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs
      Ikävä
      45
      492
    Aihe