Löytyisiköhän tätä kautta ihmistä,jolla kokemusta Sidestä?Kaikki mahdollinen kiinnostaa,varsinkin hyvät ravintolat,joista saisi turkkilaista ruokaa.Lähi kylät kiinnostaisi,missä muualla kannattaisi käydä kuin Manavgatisssa?Tehdäänkö Sidestä meri risteilyä vai pitääkö matkata Antalyaaan?Joki risteilyllä kyllä käymme.Kiitos kaikille kirjoittaneille ja hyviä turkin lomia kaikille!
Side
kiinnostaisi
3919
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meriristeilylle pääsee satamasta, ja varmasti oma hotellinnekin osaa kertoa, jos suoraan heidän rannastaan voisi päästä. Olimme viime kesänä, ja meidän hotellista olis päässy suoraan merelle, vaikka trimaraanilla todella yksilölliselle purjehdukselle.
Ravintoloissa ei käyty, ostoksilla kyllä oltiin.
Kiitoksia vinkistä!
Olimme Sidessä viime kesänä ja oli aivan ihana reissu. Suomalaisia kohteessa oli tosi vähän ja ainakin meistä se oli mukavaa.
Jokiristeilyllä käytiin (ostettiin itse yhdeltä järjestäjältä). Oli aika rankka reissu 8t ja me jäimme puolivälissä Manavgatin markkinoilla pois. Pienet lapset eivät jaksaneet olla pidempään. Joki oli muutenkin aika likainen, joten retki ehkä oli pettymys. Jos reissuun lähdette niin ottakaa pahoinvointilääkettä, jos tulette herkästi merisairaiksi. Suuri osa matkustajista oli tosi huonovointisia.
Mutta muuten Side oli paikkana tosi ihana. Ranta loistava ja ruoka hyvää. Kävimme joka ilta eri ravintolassa syömässä ja pääasiassa aina oli hyvää ruokaa.
Heinäkuussa lämpöä oli välillä yli 40c, mutta hyvin pärjättiin.
Ihana paikka!
Hyvää matkaa!